Obóz konno wodny

„Największe szczęście w świecie na końskim leży grzbiecie

– czyli turystyka konna”

Powiedzmy sobie szczerze – któż z nas w dzieciństwie nie marzył by być księżniczką, lub rycerzem? Każda księżniczka w swoich marzeniach miała własnego kucyka, zaplatała mu warkoczyki i troskliwie się nim opiekowała. A chłopcy? Dzielni rycerze – pogromcy smoków, na swych wiernych rumakach ratowali księżniczki z najróżniejszych opresji…

Niestety dojrzewamy, i okazuje się że ani księżniczki ani rycerze w dzisiejszych czasach nie mają swojego miejsca… na pocieszenie pozostają nam konie!

W obecnych czasach koń ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Nie jest to zwierze wykorzystywane jak dotąd jedynie do prac polowych czy lokomocji. Koń jest wspaniałym kompanem w różnorodnych dyscyplinach sportu, rekreacji a także rehabilitacji. Różnorodność form współpracy z tymi wspaniałymi zwierzętami staje się coraz popularniejsza, a także co ważne – jest coraz bardziej przystępna.

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje turystyka konna. Nie opiera się ona na pozyskiwaniu nowych sportowców czy potencjalnych nabywców koni. W turystyce konnej najważniejsze jest jedno – obcowanie z naturą. Skierowana jest do osób chcących spędzać aktywnie czas wolny, zwiedzać nowe miejsca, być bliżej natury.


http://www.konie24h.pl
Obóz jeździecki na Mazurach czeka – zapraszamy na konie.

Do Janowa Podlaskiego nie tylko po konie
Co roku w sierpniu zjeżdżają się do Janowa Podlaskiego miłośnicy koni z całego świata a to za sprawą...
Jazda konna rozgrzewa
Zima skłania nas do wyjazdów przede wszystkim w góry na narty, jednak warto zorganizować sobie urlop...