Nowe oblicze Afrodyty

Rajeckie Teplice to słowackie uzdrowisko malowniczo położone w Rajeckiej Dolinie, otoczone górami,  w sąsiedztwie zamków, skansenu i zabytków sakralnych, 15 km od miasta Żylina (Zilina, spolszczone Żylina).

Chlubą miasteczka jest ośrodek zdrojowy Thermal Spa Aphrodite. Lśni teraz nowym blaskiem, bo niedawno został odrestaurowany i zmodernizowany. Nowością są zewnętrzne baseny termalne, które stylem nawiązują do tradycji starożytnych. Jasne kolumny, rzeźby i altanki robią niezwykle wrażenie. Imponująco wygląda duży basen pływacki, a romantycznie można poczuć się w basenie Bralo z wodospadem otoczonym skalnymi ścianami z naturalnego kamienia i zadbaną roślinnością.  Stylowo wygląda także termalny świat saun (łaźnia arabska, sauny: fińska,  ziołowa, solna oraz parowa z aromaterapią).

Budynek Aphrodite mieści w sobie zarówno hotel 4*, jak i część zabiegową, są tam gabinety masażu, hydromasażu, różnych terapii, salon kosmetyczny i fryzjerski, a także stylowa restauracja, kawiarnia, kącik dla dzieci. Z hotelu Aphrodite można przejść specjalnym tunelem do szykownego hotelu Aphrodite Palace, którego większość pokoi została odremontowana, dzięki czemu podniósł się standard tego obiektu. Szczególnie eleganckie są obszerne apartamenty.  

Do Rajeckich Teplic zjeżdżają goście z całej Europy, którzy w tutejszych wodach szukają ratunku na swe dolegliwości (problemy ze stawami, mięśniami, z układem nerwowym, choroby kobiece), a także po to, by wypocząć, zrelaksować się, zadbać o witalność, kondycję i wygląd. Miejsce to upodobali sobie szczególnie słowaccy sportowcy.  Nad kuracjuszami czuwa zespół lekarzy, terapeutów i kosmetyczek. Można tu korzystać zarówno z terapii medycznych jak i wellnessowych oraz kosmetycznych, a po zabiegach  raczyć się tutejszą doskonałą kuchnią (wzmocnioną słowackimi trunkami), zwiedzać okolicę, zagrać w golfa, jeździć na rowerze, konno, pływać łódką po tutejszym jeziorze lub podziwiać go z nadjeziornej restauracji słuchając przy okazji występu cymbalistów.   

Informacje, rezerwacje, ceny: www.spa.sk

Alina Woźniak          

No posts found