NOWE CUDA POLSKI WYBRANE!

Czytelnicy Travelera wybrali 7 nowych cudów Polski.

Najwięcej głosów otrzymał

KOMPLEKS OFF PIOTRKOWSKA

W czwartej edycji plebiscytu organizowanego przez redakcję National Geographic Traveler
oddano ponad 115 tysięcy głosów (najwięcej w historii plebiscytu!).

Zacięta walka trwała do ostatniej chwili.

– Pierwsze miejsce w plebiscycie „7 nowych cudów Polski” organizowanym przez National Geographic Traveler zajął kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi. Ale wygranymi są wszystkie wyjątkowe miejsca, które znalazły się w finałowej siódemce. Na łamach magazynu zawsze docenialiśmy i opisywaliśmy piękno naszego kraju, ale już po raz czwarty udało nam się zaangażować do wspólnej zabawy naszych Czytelników. W tegorocznym konkursie oddano dokładnie 115 325 głosów i jest to rekord w historii tego plebiscytu. Tym samym udowadniamy, że moda na Polskę wciąż trwa!mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Traveler.

Ideą plebiscytu „7 nowych cudów Polski” jest promocja ciekawych, niebanalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym kraju. Przez cały rok redaktorzy magazynu podróżują po kraju i szukają zakątków magicznych, nowo powstałych lub takich, w które tchnięto drugie życie. Udowadniają, że Polska jest najpiękniejsza i nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów, by przeżyć przygodę i zachwycić się światem.

W czwartej edycji konkursu redakcja nominowała 16 miejsc (po jednym z każdego województwa). Z nich czytelnicy wybrali finałową siódemkę w głosowaniu internetowym. Każdy, kto oddał głos w plebiscycie, miał szansę wygrać atrakcyjne nagrody: 3 x Fiata Freemont na weekend, 20 x półroczną prenumeratę Travelera, 25 x zestaw dla biegaczy IFITNESS.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali na Targach Regionów i Produktów Turystycznych w Poznaniu. Poprowadzi ją Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna Travelera, razem z Rafałem Szmytke – prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Galerię wszystkich nagrodzonych i nominowanych miejsc można znaleźć w listopadowym numerze magazynu oraz na stronie www.7cudow.national-geographic.pl

Konkurs organizowany jest we współpracy z Targami Regionów i Produktów Turystycznych. Partnerem konkursu jest firma Fiat, patronują mu zaś Radio Złote Przeboje i Gazeta.pl.

Poniżej znajdują się opisy zwycięzców oraz wszystkich nominowanych 4. edycji plebiscytu.

WYNIKI PLEBISCYTU:

I miejsce (23% głosów)

OFF Piotrkowska

Łódzkie

Tu jest jak w Nowym Jorku albo Berlinie. OFF Piotrkowska to dziś najmodniejszy adres w Łodzi! W tym miejscu wszystko jest trochę „na inaczej”. Zakupy na zasadzie slow shopping, twórcza atmosfera, połączenie sklepów i punktów usługowych z działalnością artystyczną – unikalny charakter kompleksu wyjątkowo spodobał się łodzianom i turystom. W pofabrycznych wnętrzach na gości czeka ponad 20 restauracji, barów i pubów, jednak znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem. OFF Piotrkowska przyciąga nie tylko tłumy spragnione rozrywki, ale też łodzian, którzy kiedyś wyjechali z miasta za pracą – a dziś wracają.

II miejsce (15% głosów)

Suwalski Park Krajobrazowy

Podlaskie

Trudno się dziwić, że krajobrazy Suwalszczyzny zostały objęte ochroną jako pierwsze w naszym kraju, bo już w 1976 r. Można tam znaleźć m.in. rekordowe pod względem głębokości jezioro Hańczę (108,5 m) i ciekawe głazowiska.

III miejsce (14,8%)

Zakrzówek

Małopolskie/Kraków

Białe skały, wysokie nawet na kilkadziesiąt metrów. W dole błękit wody. Wokół łąki, które upodobały sobie motyle. A wszystko to zaledwie 5 km w linii prostej od Wawelu. Zalew Zakrzówek powstał w 1990 r. i stał się polską mekką nurkowania. W pełni zasłużenie.

IV miejsce (8,2%)

Tężnie solankowe

Kujawsko-pomorskie/Inowrocław 

Powietrze, jakie się tu unosi, ma właściwości lecznicze. Dlatego tężnie solankowe w Inowrocławiu cenią ci, dla których ważne jest zdrowie. Ale też amatorzy pięknych widoków. Te ostatnie można podziwiać z tarasu widokowego na dachu.

V miejsce (6,3%)

Brama Poznania

Wielkopolskie/Poznań

Park historyczny to chyba najlepsze określenie dla Bramy Poznania – Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. To muzeum, które przybliża historię miasta w nowoczesny sposób. Przez wizualizacje, filmy, instalacje.

VI miejsce (5,4%)

Klasztor Cystersów

Dolnośląskie/Lubiąż

Klasztor w Lubiążu. Właściwie dwa zdania wystarczyłyby, by opisać, jak niezwykłym zabytkiem jest klasztor w Lubiążu. Pierwsze – że to największe opactwo cysterskie na świecie. A drugie – że to arcydzieło śląskiego baroku jest zabytkiem klasy zero…

VII miejsce (4,6%)

Muzeum Państwa Krzyżackiego

Warmińsko-Mazurskie/Działdowo

Zakochają się w nim nie tylko dzieci, ale też dorośli. Ta interaktywna placówka ukazuje dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego, od Ziemi Świętej po czasy współczesne. Stare dzieje w nowoczesnej odsłonie.

Pozostałe nominacje:

Szlak przygody (świętokrzyskie) – 4,4%

Baszta na Wzgórzu Zamkowym  (lubelskie/Kazimierz Dolny) – 3,1%   

– Rezerwaty Nietoperek I i II (lubuskie /Międzyrzecki Rejon Umocniony) – 3%

– Cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy  (zachodniopomorskie/Biały Bór) – 2,9%

– Muzeum Budownictwa Ludowego (podkarpackie/Sanok) – 2,6%

– Muzeum Śląskie (śląskie/Katowice) – 2,3%

– Gród rycerski (opolskie/Byczyna) – 2,2%

– Promenada (pomorskie/Hel) – 1,4%

– Muzeum Historii Żydów Polskich (mazowieckie/Warszawa) – 0,8%

 

National Geographic Traveler w Polsce ukazuje się od 2004 r., zaś na świecie od 1984 r. Początkowo był wydaniem specjalnym miesięcznika National Geographic Polska, od kwietnia 2010 r. ukazuje się jako miesięcznik. To praktyczny magazyn o podróżach, który inspiruje i informuje. Skierowany do osób aktywnych, ambitnych, ciekawych świata. Dostarcza gotowe przepisy na fascynujące wyprawy, także rodzinne.  Mocną stroną magazynu są rzetelne informacje, mapy i testy sprzętu przeprowadzane przez ekspertów.  Dodatkowy atut stanowią autorzy, uznani globtroterzy.  Raz w roku redakcja oraz czytelnicy przyznają  prestiżową nagrodę TRAVELERY,  promującą polskich naukowców i podróżników.

 

FOTORELACJA NA FB.


PR

MORDERCZA GÓRA (premiera 12 sierpnia 2015)
PAT FAVLEY, PEMBA GYALJE SHERPA MORDERCZA GÓRA(premiera 12 sierpnia 2015) Wyczerpująca interpretacja...