Nowa gra dla całej rodziny z fotografiami Jacka Boneckiego

Ktoś pamięta jeszcze grę Super Pamięć? Z pewnością w niejednym domu znaleźlibyśmy charakterystyczne czerwone opakowanie z kwadratowymi obrazkami. Wypada się więc cieszyć, że na rynku ukazała się niedawno gra Memory, oparta na tych samych zasadach co Super Pamięć.

Gra edukacyjna Memory przygotowana została przez cenionego fotografa i podróżnika Jacka Boneckiego w dwóch wersjach: Pojazdy i Zwierzęta. Autor pisze książki, kręci filmy, prezentuje fotografie podczas wystaw w Polsce i na świecie. W dodatku jest jurorem w największych konkursach fotograficznych. O jakość zdjęć możemy być więc spokojni. Na przykład obrazki do gry Memory Pojazdy są efektem jego motoryzacyjnej pasji – wielokrotnie brał udział w ekspedycjach i rajdach w różnych miejscach świata. Prawdziwą perełką są zdjęcia z legendarnego Rajdu Dakar, który Jacek Bonecki jako jedyny polski fotograf dokumentuje od wielu lat.

Wśród zdjęć znajdziemy m. in. samochód rajdowy Buggy, ciężarówkę Tatra, Mazdę MX-5 motocykl KTM, statek rybacki, śmigłowiec czy słynny żaglowiec Dar Pomorza. W wersji Memory Zwierzęta Jacek Bonecki prezentuje natomiast stworzenia z różnych zakątków świata w ich naturalnym środowisku, m. in. małpę, dromadera, sowę, żurawia czy jaszczurkę. Gra jest dostępna w wersji polsko-angielskiej.

Zasady rozgrywki są bardzo proste – uczestnicy rozrzucają odwrócone karty, po czym każdy odsłania po dwie. Jeśli pasują do siebie, zdejmuje się je z planszy. Wygrywa osoba, która zbierze ich najwięcej.

Warto napisać kilka słów o zaletach gry Memory: przede wszystkim jest to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Dla jednych jak i drugich może to być odskocznia od komputera czy telewizji. Najważniejszą zaletą jednak jest to, że gra ćwiczy pamięć, koncentrację, spostrzegawczość oraz pomaga zdobywać wiedzę, w tym przypadku o zwierzętach i pojazdach.

Użytkownicy, którzy mają dostęp do urządzeń obsługujących aplikacje mobilne powinni zainstalować Tap2C. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Google Play i Appstore. Po zeskanowaniu za jej pomocą z pudełka kodu kreskowego mamy możliwość przeglądania dodatkowych fotografii Bonieckiego.

Gra Memory ukazały się nakładem Edipresse Książki.

O autorze:

Jacek Bonecki – artysta, fotograf, podróżnik, dziennikarz, producent telewizyjny. Niegdyś laureat, a dziś juror w prestiżowych konkurach fotograficznych obok największych nazwisk w dziedzinie fotografii. Swoim zamiłowaniem do rejestrowania rzeczywistości za pomocą aparatu dzieli się od wielu lat jako wykładowca, autor książek, felietonów, ebooków i albumów fotograficznych. Swoją pasją, która stała się jego pracą i sposobem na życie, zaraża wszystkich, którzy choć raz obejrzą jego fotografie. www.bonecki.com

Patroni medialni:

O Edipresse Książki: Edipresse Książki to nowe wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. Wystartowało we wrześniu 2015 r. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, Wojciech Zawioła, dr Krzysztof Gojdź, Jarosław Kazberuk, Jan Kuroń i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap, w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

Dane wydawnicze:

Autor: Jacek Bonecki, tytuł: „Gra edukacyjna memory – Pojazdy”, Edipresse Książki, EAN 5904730596473, cena: 29,90 zł, format pudełka 285 x 189 x 39 mm, liczba elementów: 48 (24 pary), format karty 50 x 50 mm, data premiery: 18 listopada 2015 r.

Autor: Jacek Bonecki, tytuł: „Gra edukacyjna memory – Zwierzęta”, Edipresse Książki, EAN 5904730596480, cena: 29,90 zł, format pudełka 285 x 189 x 39 mm, liczba elementów: 48 (24 pary), format karty 50 x 50 mm, data premiery: 18 listopada 2015 r.


Gra Memory z autorskimi zdjęciami Beaty Pawlikowskiej
Beata Pawlikowska w ostatnim czasie zaskakuje ciekawymi pomysłami. Niedawno ukazały się puzzle z autorskimi...
Autorska kolekcja memory Jacka Boneckiego. Zabawa w zapamiętywanie fotografii
Ceniony fotograf i podróżnik Jacek Bonecki przygotował kolekcję gier edukacyjnych memory w dwóch kategoriach:...