Novotel Garden Gallery zaprasza na II wystawę rzeźby

Novotel Garden Gallery zaprasza na II edycję wystawy, na której prezentowane są prace najwybitniejszych polskich artystów rzeźbiarzy. Jest to największa w Warszawie ekspozycja współczesnej rzeźby plenerowej. W oryginalnej przestrzeni lobby oraz ogrodu hotelu Novotel Warszawa Airport wyeksponowanych zostało ponad 50 rzeźb, wybranych przez kuratorów wystawy Majida Jammoula i Dariusza Kowalskiego ze Związku Polskich Artystów Plastyków. Hotel zaprasza do odwiedzenia tej unikatowej prezentacji rzeźby plenerowej od końca maja 2011 roku do kwietnia 2012 roku.

II edycja wystawy rzeźby jest kontynuacją projektu z zeszłego roku, który rozpoczął współpracę pomiędzy hotelem Novotel Warszawa Airport i Sekcją Rzeźby Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Ekspozycja w Novotel Garden Gallery w 2010 roku została doceniona zarówno przez środowisko artystów, znawców i krytyków sztuki, gości hotelu, jak i mieszkańców Warszawy. Wystawa ta jest ważnym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy – jednym z nielicznych, gdzie współczesna polska rzeźba plenerowa jest prezentowana przez cały rok w ogrodzie hotelu.

Novotel Garden Gallery w ramach II wystawy rzeźby pokazuje ponad 50 wybitnych prac 33 artystów, w tym dzieła największych polskich rzeźbiarzy: Magdaleny Abakanowicz, Zbigniewa Maleszewskiego, Gustawa Zemły i innych. Jest to wyjątkowa okazja, by skonfrontować odbiorcę z dziełami sztuki współczesnej i pokazać, że sztuka współczesna doskonale funkcjonuje w przestrzeni publicznej hotelu.

„II wystawa rzeźby w Novotel Garden Gallery to kolejne ważne wydarzenie dla naszego hotelu. Marka Novotel ceni obecność w swoich hotelach sztuki współczesnej, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też tworzy wyjątkowy klimat” – mówi Aleksander Pietyra, Dyrektor Novotel Warszawa Airport. „W galerii pokazujemy jak interesujące, zróżnicowane i wartościowe są to dzieła. Jesteśmy dumni, że tak znani i cenieni rzeźbiarze zaufali nam i udostępnili swoje prace.”

W hotelu Novotel Warszawa Airport organizowanych jest także wiele innych wernisaży i wystaw polskich artystów – od współczesnego malarstwa po fotografię artystyczną. Ekspozycja obrazów Grzegorza Piecyka, dwie edycje wystawy poplenerowej „Aviator”, pokaz malarstwa iluzjonistycznego Jarosława Luterackiego, prezentacja artystycznej fotografii portretowej „Gwiazdozbiór” Jerzego Kośnika, wystawa i aukcja charytatywna „Artyści dla Adasia” – to przykłady tego co dzieje się w hotelu.

Novotel Garden Gallery w hotelu Novotel Warszawa Airport przu ulicy 1 Sierpnia 1 zaprasza na II wystawę rzeźby od 26 maja 2011 roku do końca kwietnia 2012 roku, przez 7 dni w tygodniu.

Novotel to marka hoteli trzy- i czterogwiazdkowych. Na świecie działa ich prawie 400 w 58 krajach, w tym 11 w Polsce. Doskonałe położenie w dużych miastach, centrach biznesu i atrakcyjnych miejscowościach turystycznych sprawia, że hotele Novotel to idealne miejsce dla każdego – turysty i osoby podróżującej w celach biznesowych, indywidualnie lub z rodziną. Novotel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek hotelowych na świecie. Należy do sieci Accor. W Polsce hotelami Novotel zarządza Grupa Hotelowa Orbis, której Accor jest głównym akcjonariuszem.

www.accorhotels.com

 

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza 59 obiektami w 25 miastach w Polsce i 1 hotelem w Wilnie na Litwie. Oferuje ponad 11 tysięcy pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis i Etap, a także Orbis Hotels i Holiday Inn w Warszawie. Rozpoznawalne na świecie marki gwarantują jakość usług o zróżnicowanym standardzie od luksusowych hoteli 5-gwiazdkowych po ekonomiczne 1-gwiazdkowe.

Partnerem strategicznym Orbis jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego, operujący 4 200 hotelami z blisko 500 tys. pokoi w 90 krajach. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, all seasons, Etap Hotel, hotelF1 and Motel 6 a także związane z nimi Thalassa sea & spa i Lenôtre – gwarantują zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne. Accor zatrudnia 145 tys. pracowników na całym świecie, oferuje swoim klientom i partnerom blisko 45 lat wiedzy i doświadczenia.

 

II wystawa rzeźby w  Novotel Garden Gallery – wybór

 

 

Magdalena Abakanowicz „Coati”

 

Kinga Smaczna-Łagowska „Zmysły”

 

 

Marek Kotarba „Kruki” 

 

 

 


 

No posts found