Noclegi na majówkę 2015

Przed nami wiosna i rzecz jasna majowe święta – planowanie wypoczynku zatem czas zacząć.

Od lat w Polsce panuje moda na wyjazdy weekendowe w tym czasie, równie popularne jest rodzinne grillowanie na działkach miejskich czy w ogródkach. To dla nas taki czas, który lubimy dowolnie przepuszczać przez palce i to bez wyrzutów sumienia!

Co prawda w tym roku tak różowo nie będzie, bo dniem wolnym od pracy będzie tylko piątek, co da nam w połączeniu z weekendem tylko trzy dni wolne od pracy, ale i ten czas warto dobrze zaplanować.

Najlepiej, gdy pokusimy się o wyjazd gdzieś poza obszar miasta, bo wówczas unikniemy pokusy wielogodzinnego objadania się przy grillu z alkoholem w roli głównej. Znacznie lepiej zrobimy, gdy zarezerwujemy sobie pobyt na przykład w górach, bo dzięki temu zmotywujemy się do zwiedzania okolic i aktywności fizycznej podczas spacerów po popularnych szlakach górskich. Turyści bardzo chętnie wybierają właśnie góry na majowy wypoczynek ze względu na to, że przy okazji zwiedzania można również popracować nad swoją kondycją fizyczną. Należy jednakże zdawać sobie sprawę z tego, że o noclegi w tym okresie jest dość ciężko, dlatego warto posprawdzać wolne noclegi w górach na majówkę znacznie szybciej.

Również morze cieszy się sporym powodzeniem wśród turystów, z tym, że decydując się na weekendowy urlop nad Bałtykiem o tej porze roku należy mieć na uwadze fakt, że z pogodą może być różnie. A pierwsze przewidywania co do warunków atmosferycznych już są i nie wyglądają zbyt obiecująco. Co prawda przewidywania meteorologiczne na dwa miesiące naprzód obarczone są sporym ryzykiem błędu, jednak warto mieć je na uwadze. Majówka 2015 ma być niestety dość zimna i szara, a do tego niestety mogą pojawić się przelotne opady deszczu, a taka pogoda szczególnie nad morzem może okazać się odstraszająca od jakichkolwiek spacerów. Rzecz jasna, że miłośników Bałtyku nic nie zniechęci do wyjazdu, dlatego i im polecamy sprawdzone noclegi nad morzem – pod tym linkiem.

Bez względu na to jaka będzie pogoda warto przygotować coś wyjątkowe na te kilka dni wolnego od pracy, czy będą to gry w terenie w pobliżu swojego domu czy też realizacja pasji na wyjeździe zorganizowanym – ważne, aby ruszyć się z domu i aktywnie spędzić czas.

M-S-M

Prognoza pogody.


 

No posts found