Noc Naukowców na AWF i prezentacja uczelni

Festyn sportowo-rekreacyjny dla dzieci, warsztaty bębniarsko-taneczne, warsztaty Afrodance, indoor cycling czyli jazda w grupie na rowerach stacjonarnych – to tylko wybrana oferta bogatego programu Nocy Naukowców na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Zapraszamy także na otwartą dla wszystkich prezentację uczelni, do auli AWF przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 o godz. 16.30. W tracie pokazy filmów prezentujących aktywność studentów i działalność naukowo-badawczą pracowników.

W ramach Nocy Naukowców jutro w kilku obiektach AWF od godz. 17 trwać będą interesujące pokazy. W sali sportowej przy ul. Chwiałkowskiego 38 o godz. 17 rozpocznie się festyn sportowo-rekreacyjny, po nim odbędą się warsztaty bębniarsko-taneczne, a następnie warsztaty Afrodance.

W budynku głównym przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 będzie można wziąć udział w ciekawych badaniach, m.in. dowiedzieć się co kryje się w kropli krwi, specjalnym skanerem zbadać własne ciało, poznać skład gęstości kości i wziąć udział w testach,jakie przechodzą zawodowi sportowcy. Naukowcy z AWF objaśnią, jakie są predyspozycje genetyczne do uprawiania sportu a za pomocą gier planszowych pomogą w wyborze przyszłego zawodu…

Atrakcyjnie zapowiada się także noc na basenie przy ul.Droga Dębińska 10, gdzie zaplanowano pokazy Hydrocycling czyli zajęcia wytrzymałościowe w wodzie na specjalnych rowerach, ćwiczenia Aqua Pole i pokaz Aqua Show czyli gra świateł i dźwięku.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR-SALON 2011 - Podsumowanie
Tegoroczna, 22. edycja największych w Polsce Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR-SALON, która...
"Poznań za pół ceny" z konkursem
Akcja "Poznań za pół ceny" zbliża się wielkimi krokami. Już 5-6 czerwca w Poznaniu hotele, restauracje...
Kwatery, noclegi Poznań
Poznań to jedno z najstarszych miast Polski, które dodatkowo uznawane jest za stolicę województwa wielkopolskiego....
Noclegi w Poznaniu
Poznań miasto położone przy autostradzie A2, stolica wielkopolski jest bez wątpienia prężnym centrum...
Wielkopolska - wycieczka na jeden dzień.
Podróże kształcą, wie o tym nawet małe dziecko, kształcą nawet te najkrótsze, najbliższe naszej okolicy....
Poznań Palmiarnia
Poznańska Palmiarnia od wielu wielu lat cieszy się ogromną popularnością i nic w tym dziwnego, bo zachwycających...