Nie wiesz co robić w Bydgoszczy? 4 pomysły na 2 dni!

Bywa, że planujemy wycieczkę, ale nie do końca wiemy, co można by porobić w mieście, do którego chcielibyśmy się wybrać. Aby nie zaznać nudy podczas weekendowego wyjazdu do Bydgoszczy, która stanie się celem naszej podróży, warto już teraz dowiedzieć się, co można zobaczyć w tym mieście!

Najgorszy scenariusz każdego wyjazdu zakłada zastój, nudę i marnotrawstwo czasu. Nie można dopuścić do tego, by i nasz wyjazd upłynął pod takimi znakami. Czas już teraz przekonać się, co warto zobaczyć, by nasz weekend w Bydgoszczy był niezwykły, aktywny, pouczający i ciekawy.

1. Niezwykły? Tramwaj Wodny!

Niewiele jest miejsc w Polsce, gdzie można udać się w niezapomnianą podróż tramwajem wodnym. Bydgoszcz zachęca taką atrakcją nie tylko swoich mieszkańców, ale również przyjezdnych ze wszystkich stron świata. To naprawdę niezwykła forma spędzenia wolnego czasu, która może stać się jednym z naszych najlepszych wspomnień z wyjazdu.

Okres żeglugi wodnego tramwaju zaczyna się mniej więcej pod koniec kwietnia i trwa aż do zakończenia sezonu letniego, czyli do września. Jeśli więc planujemy spędzić nasz weekend w tym okresie, na pewno warto pooglądać Bydgoszcz z zupełnie innej perspektywy!

2. Aktywny? Myślęcinek i jego atrakcje

Jeśli myślisz o spędzeniu swojego urlopu w Bydgoszczy w sposób aktywny, na Twojej mapie nie powinno zabraknąć Myślęcinka. Kompleks położony jest na północy miasta i zachęca wieloma atrakcjami. Można w nim na przykład pojeździć na nartach, zobaczyć zwierzęta w ZOO, pobawić się w parku rozrywki czy po prostu – pospacerować pośród chronionych gatunków roślin. Dla każdego coś dobrego, ale przede wszystkim – aktywnego!

3. Pouczający? Muzeum Mydła i Historii Brudu

Jeśli chcemy z naszego wyjazdu wynieść coś więcej niż wspomnienia zarejestrowane przez nasze oczy i aparaty fotograficzne, warto wybrać się do muzeum. Tylko jak wybrać takie, które okaże się interesujące dla całej rodziny? To proste – jego tematem musi być coś, co dotyczy każdego człowieka. Takim właśnie miejscem jest Muzeum Mydła i Historii Brudu. Bydgoszcz jest bardzo dumna z faktu, że to jedyne tego typu muzeum w całej Europie!

4. Ciekawy? Opera Nova


Sztuka jest czymś, bez czego człowiek nie jest w stanie odpowiednio się rozwijać. Mówią, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła, lecz nie w tym przypadku! Podczas weekendu spędzanego w Bydgoszczy warto otworzyć się na sztukę i odwiedzić jedną z wizytówek miasta, jaką niewątpliwie jest Opera Nova, której budowa trwała ponad 30 lat! Jeden z wielu magicznych spektakli, jakie wystawiane są w Operze, na pewno nas zaciekawi i w efekcie wzbogaci!

Artykuł powstał przy współpracy z Hotelem Hanza Pałac.

No posts found