National Geographic rozszerza horyzonty

National Geographic to nie tylko szerzenie i upowszechnianie wiedzy geograficznej – to przede wszystkim rozszerzanie naszych horyzontów!

Założone w 1888 roku w Waszyngtonie Towarzystwo National Geographic od początku za swój cel obrało szerzenie i upowszechnianie wiedzy geograficznej, także przez wsparcie i promocję odkryć oraz badań naukowych. Licząca około dziesięciu milionów członków organizacja znana jest przede wszystkim ze względu na wydawany przez siebie magazyn – National Geographic – poprzez który swoje założenia realizuje.

Żółte ramki

Żółte ramki, zdobiące okładki wszystkich wydań czasopisma sprawiają, że jest ono znane na całym świecie. Wraz z innymi publikacjami Towarzystwa (m.in. dwumiesięcznikami Traveler i Adventure oraz pismem dla dzieci World) magazyn poszczycić może się ponad czterdziestoma milionami czytelników w różnych zakątkach globu. Co ich przyciąga?

 

Blisko nauki

Przede wszystkim unikalne teksty – o geografii, nauce, ludziach, przyrodzie, historii, odkryciach czy nawet kosmosie. Przygotowywane przez najlepszych autorów, poprzedzone rzetelnym researchem, poruszające kwestie często nieoczywiste. Takie, jak chociażby odnalezienie przez ekspedycję Nautilus (badającą wybrzeże Kanady i USA) ośmiornicy z gatunku rossia pacifica, charakteryzującej się ogromnymi oczami. Albo zaobserwowanie przez astronomów emisji tlenu z okresu siedmiuset milionów lat po Wielkim Wybuchu. Także historia przedstawiana jest w nietypowy sposób – np. poprzez skandale, które wywoływali starożytni olimpijczycy.

Świat zilustrowany

Uwagę przykuwają również atrakcyjne i niezwykłe zdjęcia, wykonywane przez fotografów, którzy z przyjemnością wybierają się nawet na kraniec świata, aby je zdobyć. Wydrukowane w wysokiej jakości, na dobrym papierze, często – po włożeniu do ramy – mogłyby ozdobić niejedną ścianę czytelniczego domu. Zdjęć magazynowi dostarczają nie tylko profesjonaliści – National Geographic od wielu lat, corocznie, organizuje swój Wielki Konkurs Fotograficzny. Skierowany do wszystkich tych, którzy interesują się fotografią krajobrazu, ludzi, zwierząt czy fotoreportażem, cieszy się wciąż rosnącą popularnością.

Stali czytelnicy

Trudno się więc dziwić, że magazynowi nie brakuje wiernych czytelników, którzy światem się interesują. Szczególnie, jeśli zostaje on zaprezentowany w tak atrakcyjnej formie. National Geographic warto czytać, jeżeli chce się wiedzieć i widzieć więcej. Wówczas – najlepiej czynić to regularnie.

Pewna, niższa niż w kiosku cena, gwarancja skompletowania wszystkich wydań pisma oraz konkursy i promocje przygotowane tylko dla stałych czytelników – to zaś korzyści, które daje prenumerata National Geographic RUCH.

Noclegi: w poszukiwaniu ekstrawagancji
Nocleg nie zawsze musi być skromny, a czasami to właśnie miejsce, w którym spędzasz noc, staje się najbardziej...
Jak utrzymać kontakt z branżą podczas urlopu
Urlop to czas, kiedy możemy oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i naładować baterie....
Wielka grecka przygoda: poradnik dla podróżujących
Grecja, kraj o bogatej historii, kulturze i niezwykłych krajobrazach, jest jednym z najbardziej pożądanych...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Podróże zagraniczne: Praktyczne porady i wskazówki dla podróżujących
Podróże zagraniczne to nie tylko okazja do zwiedzania niezwykłych miejsc, ale także do poznawania nowych...
Praga: Tętniąca życiem korona Europy
Praga, znana również jako “Złote Miasto”, “Miasto Stu Wież” czy “Korona...