National Geographic rozszerza horyzonty

National Geographic to nie tylko szerzenie i upowszechnianie wiedzy geograficznej – to przede wszystkim rozszerzanie naszych horyzontów!

Założone w 1888 roku w Waszyngtonie Towarzystwo National Geographic od początku za swój cel obrało szerzenie i upowszechnianie wiedzy geograficznej, także przez wsparcie i promocję odkryć oraz badań naukowych. Licząca około dziesięciu milionów członków organizacja znana jest przede wszystkim ze względu na wydawany przez siebie magazyn – National Geographic – poprzez który swoje założenia realizuje.

Żółte ramki

Żółte ramki, zdobiące okładki wszystkich wydań czasopisma sprawiają, że jest ono znane na całym świecie. Wraz z innymi publikacjami Towarzystwa (m.in. dwumiesięcznikami Traveler i Adventure oraz pismem dla dzieci World) magazyn poszczycić może się ponad czterdziestoma milionami czytelników w różnych zakątkach globu. Co ich przyciąga?

 

Blisko nauki

Przede wszystkim unikalne teksty – o geografii, nauce, ludziach, przyrodzie, historii, odkryciach czy nawet kosmosie. Przygotowywane przez najlepszych autorów, poprzedzone rzetelnym researchem, poruszające kwestie często nieoczywiste. Takie, jak chociażby odnalezienie przez ekspedycję Nautilus (badającą wybrzeże Kanady i USA) ośmiornicy z gatunku rossia pacifica, charakteryzującej się ogromnymi oczami. Albo zaobserwowanie przez astronomów emisji tlenu z okresu siedmiuset milionów lat po Wielkim Wybuchu. Także historia przedstawiana jest w nietypowy sposób – np. poprzez skandale, które wywoływali starożytni olimpijczycy.

Świat zilustrowany

Uwagę przykuwają również atrakcyjne i niezwykłe zdjęcia, wykonywane przez fotografów, którzy z przyjemnością wybierają się nawet na kraniec świata, aby je zdobyć. Wydrukowane w wysokiej jakości, na dobrym papierze, często – po włożeniu do ramy – mogłyby ozdobić niejedną ścianę czytelniczego domu. Zdjęć magazynowi dostarczają nie tylko profesjonaliści – National Geographic od wielu lat, corocznie, organizuje swój Wielki Konkurs Fotograficzny. Skierowany do wszystkich tych, którzy interesują się fotografią krajobrazu, ludzi, zwierząt czy fotoreportażem, cieszy się wciąż rosnącą popularnością.

Stali czytelnicy

Trudno się więc dziwić, że magazynowi nie brakuje wiernych czytelników, którzy światem się interesują. Szczególnie, jeśli zostaje on zaprezentowany w tak atrakcyjnej formie. National Geographic warto czytać, jeżeli chce się wiedzieć i widzieć więcej. Wówczas – najlepiej czynić to regularnie.

Pewna, niższa niż w kiosku cena, gwarancja skompletowania wszystkich wydań pisma oraz konkursy i promocje przygotowane tylko dla stałych czytelników – to zaś korzyści, które daje prenumerata National Geographic RUCH.

Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....