Największy wakacyjny piknik polskiego wybrzeża

XIII Western Piknik Country – Folk, Blues & Country Festival – 15-18 VII 2010 r., Sułomino
 
Największy wakacyjny piknik polskiego wybrzeża, największa plenerowa zabawa na dechach dla młodzieży starszej i zaawansowanej przed nami. Jak co roku przeszło 40-godzinny program wypełnią wykonawcy m.in. z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Danii, Sri Lanki i USA. Usłyszeć będzie można muzykę folkową, bluesową, country, reggae czy dynamicznego rocka. Nie zabraknie wielu klubów tanecznych ze świata, które pomiędzy występami kapel wykonywać będą taniec liniowy, square, irlandzki oraz zapraszać do nauki tańców chętną do zabawy wielobarwną, międzynarodową publikę.
 
XIII Western Piknik jest największym, otwartym zlotem motorów w Polsce. Pojawią się kluby Harleya Davidsona z Polski i Niemiec, a także kluby Hondy, Yamahy i Kawasaki. Każdy będzie mógł wypróbować w terenie kilka prezentowanych modeli quadów. Choć na imprezie dominują konie mechaniczne, przybędą także żywe konie, wozy i dorożki.
 
Sułomino leży na wyspie Wolin, przez co dostępne jest dla turystów nie tylko z Polski, lecz także z Niemiec i Skandynawii. Wszyscy dotrą tu na motorach, amerykańskich samochodach – oldtimerach, autami terenowymi, łodziami, jachtami, konno i autami caravaningowymi. Do przystani na Zalewie Szczecińskim zawiną łodzie motorowe oraz jachty z Polski i Niemiec. Na ogromnym terenie jest miejsce dla fanów caravaningu oraz bezpłatne pole namiotowe. Prezentować się tam będą stoiska z odzieżą westernową i motocyklową, zabawkami, biżuterią oraz różnorodnym rękodziełem. Western Piknik to czas koncertów, zabawy, odpoczynku, ale także jest to impreza rodzinna dla wszystkich od 5 do 105 lat. Ci, którzy przybywają tu od lat, powtarzają, że robią to dla superatmosfery, uroku miejsca oraz bogatego programu artystycznego.
 
Na imprezie nie zabraknie też przedstawicieli niemieckich i skandynawskich mediów, bo nurt country cieszy się w tych krajach ogromną popularnością, wciąż znacznie większą niż w Polsce. Tamtejsze telewizje wyemitują zapowiedzi imprezy i zrealizują reportaże z Western Pikniku.
 
Program:
 
15 VII (czwartek)
·         20:00, przystań, mała scena – występ pięknych, młodych, utalentowanych Ladybirds – dziewczęcego tria z Czech, swobodnie sięgających po muzykę folkową, country czy światowe evergreeny. Później polsko-niemieccy DJ’e zorganizują konkurs oraz zabawę z karaoke.
 
16 VII (piątek)
·         15:00 – występ Rapa Couer Band, gitarzysty Niebiesko – Czarnych. Zagrają rockowo i rhythm & bluesowo.
·         17:00 – najlepsi polscy instruktorzy tańca liniowego, Ela Kubiak i Marek Ćwiek, udzielą publiczności pierwszej lekcji. Będą także dowodzić pokazem zespołu Dancing Riders. Show taneczne w kilku wyjściach da czeska grupa Caramela.
·         18:00 – występ 2 znakomitych niemieckich grup: Last Hot Dogs (Berlin), Cripple Creak Band (zespół grający country rocka z 18-letnim dorobkiem scenicznym).
Gwiazdą wieczoru będzie pochodząca z Nowego Jorku grupa Modern Earl z charyzmatycznym liderem Christopherem Earl Hudsonem. Od północy do rana dyskotekę poprowadzi znany DJ – mistrz Polski – Bodzio “Cegła” Ceglarski. O godz. 5:00 (także w niedzielę) instruktorzy zapraszają wszystkich na jogging i nordic walking.
 
17 VII (sobota)
W sobotę przyjedzie wiele klubów tanecznych z Berlina, Schwedt i Greiswaldu, by uczestniczyć w efektownych pokazach can cana czy stepowania. Swój show pokaże rewelacyjna praska rewia Crock 14. Miłośnicy Elvisa Presleya zobaczą najlepszego polskiego odtwórcę tej postaci w countrowo – rock & rollowym programie. Kto lubi bluesa, temu dedykowany jest program dynamicznego zespołu Jerry’s Hole Band. Prawdziwymi gwiazdami wieczoru będą Lonstar z zespołem, nagrodzony wieloma nagrodami w kategoriach Artysta Roku, Album Roku, Twórca Piosenki Roku. Zagraniczną gwiazdą będzie sekstet Jayasri w międzynarodowym składzie grający muzykę reggae, zdobywca wielu światowych nagród i tytułów, m.in. Austrian World Music Award Winners, za najlepszą muzykę do filmu “Machan”, na festiwalach w Wenecji i na Florydzie, USA. Program wraz z disco potrwa do świtu.
·         10:00 – występy dziecięcych zespołów tanecznych Arkan Country & Dance Desire z Domu Kultury w Gryfinie.
·         11:00 – widowiskowa, głośna parada motorów po wyspie Wolin, którą stworzy ok. 500 maszyn pod wodzą legendarnego “Orzełka”. Po powrocie motocykliści wezmą udział w konkursach i pokazach, w tym pełnym dymu paleniu gumy.
 
18 VII (niedziela)
To dzień pokazów sportów wodnych. Najlepsi instruktorzy EHenschool dadzą pokazy, przeszkolą fanów kitesurfingu, wakeboardu, skimboardu. Hit sezonu – ekstremalna łódź motorowa pociągnie żądnych wrażeń na latającym nad wodą flyfishem. Na zakończenie dnia występ włoskiego wykonawcy, Roberto Zucaro z zespołem.
 
Szczegółowy program na stronach: http://www.western-piknik.pl/,  http://www.sulomino.info/.
 
Plik graficzny dotyczący tej informacji prasowej znajduje się na portalu Serwisu Informacji Turystycznych pod adresem http://www.serwisturystyczny.pap.pl/.
 

Źródło: Serwis Informacji Turystycznych PAP

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...