Najpiękniejsze miasta w Europie – TOP8

Tak naprawdę w Europie jest tak wiele interesujących miejsc, że trudno wybrać, gdzie udać się na wycieczkę. Piękno architektury, pozytywna atmosfera, otwartość na turystów czy smaczne potrawy to coś, czego oczekuje każdy z nas. Jakie miasta możemy uznać za najpiękniejsze w Europie?

 


Paryż, Francja

Powodów, dla których warto odwiedzić “miasto zakochanych” z pewnością nie brakuje. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że bez względu na wiek, czy zainteresowania, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Będąc w Paryżu, nie możemy zapomnieć o zwiedzeniu takich miejsc, jak Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, czy urzekające Pola Elizejskie. Osoby przepadające za architekturą sakralną powinny także zajrzeć do Bazyliki Sacre Coeur, Katedry Notre Dame, czy też Kościoła Świętej Magdaleny. Z kolei dzielnica biznesowa la Defense zachwyci nas modernistyczną architekturą. Nie możemy również nie wspomnieć o wielu muzeach, na których czele stoi Luwr, gdzie to będzie nam dane zobaczyć portret Mona Lisy. Bardzo ciekawą atrakcją jest również rejs po Sekwanie oraz spacer w paryskich podziemiach.

 

Budapeszt, Węgry

W tym zakątku świata będziemy mogli doświadczyć wielu urokliwych kamienic, fontann, placów czy kościołów. Miasto jest rozdzielone rzeką Dunaj na dwie części. Jedną z nich jest Buda, a drugą oczywiście Peszt. Mimo tego, że granice miasta obejmują jeden, jak i drugi obszar, to mają one swoje oddzielne charaktery. W związku z tym warto udać się na spacer po obu stronach rzeki. Jakie rzeczy warto zwiedzić w Budapeszcie? Z pewnością będzie to Zamek Królewski, Baszta Rybacka, góra Gellerta z interesującą cytadelą oraz stare miasto. Druga strona rzeki zapewni nam widoki w postaci budynku Parlamentu, bazyliki św. Stefana, czy też zamku Vajdahunyad. Nie możemy także nie wspomnieć o urzekającej wyspie Małgorzaty czy moście Łańcuchowym. Będąc w Budapeszcie, koniecznie trzeba spróbować jednego z lokalnych dań, na przykład zupy gulaszowej, langosza, czy popularnego ciasta kominowego.

 

Dubrownik, Chorwacja

Perła Adriatyku, czyli Dubrownik to miasto, który nigdy nie śpi. W czasie spacerowania wąskimi uliczkami będziemy mogli podziwiać wiele zabytków, a liczne restauracje, czy stragany z pamiątkami wprowadzą nas w niepowtarzalną atmosferę. Nieco inną formą poznawania tego miasta jest podróż murami obronnymi, które je okalają. Będąc na tej trasie, zobaczymy cudwony widok miasta, a także rozkład kamienic, placów, czy ulic. Kiedy najlepiej spacerować w Dubrowniku? Świetną porą jest wczesny ranek oraz wieczór. Dlaczego? Oczywiście za sprawą niższej temperatury oraz tego, że w późniejszych godzinach miasto jest pięknie oświetlone. Będąc w Perle Adriatyku, nie można pominąć takich miejsc, jak Kolumna Rolanda oraz Wielka Studnia Onufrego. Na liście naszych zabytków powinien się również znaleźć barokowy Kościół św. Błażeja, a także Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Czytaj więcej o najpiękniejszych miejscach we włoszech: https://lifestyler.pl/najpiekniejsze-miejsca-w-portugalii/

 

Lizbona, Portugalia

Lizbona to nic innego jak wąskie zaułki Alfamy, tęskne śpiewy fado, pyszne owoce morza, statki na wodach Tagu, a także ulice skąpane słońcem. Miejsce to ma w sobie to coś, dlatego po jednej wizycie, będziemy chcieli ciągle tu wracać. Przejażdżka żółtym tramwajem, wizyta w marynistycznej dzielnicy Belem, czy wieczór fado w jednej z lokalnych knajpek to rzeczy, które po prostu trzeba przeżyć. Oceanarium oraz muzuem sztuki nowoczesnej Berardo to również ciekawe propozycje, które sprawiają, że w Lizbonie po prostu nie da się nudzić.

Amsterdam, Holandia

Stolica Holandii to jedno z najchętniej odwiedzanych miast tego kraju. Charakterystyczne rowery, specyficzna architektura, czy holenderskie rowery to jedynie kropla w morzu tego, co sprawia, że warto udać się do Amsterdamu. Z pewnością jest to miejsce, w którym nie można się nudzić. Znajdziemy tutaj aż 51 muzeów, wśród których znajduje się oczywiście to, które dedykowane jest samemu Van Goghowi. Bardzo ciekawą atrakcją jest również Centrum Techniki NEMO. To muzeum interaktywne, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ikoną miasta są kanały, które niegdyś były systemem komunikacyjnym. Jest ich aż 160 i to dlatego wiele osób mówi o tym mieście, jako “Wenecji Północy”. W czasie spacerowania zauważymy wiele sklepów, które oferują lokalne sery. Warto zajrzeć i zdecydować się na darmową degustację, gdyż naprawdę nie pożałujemy.

 

 

 

Londyn, Wielka Brytania

Opisanie tego miasta w kilku zadaniach jest po prostu niemożliwe. W Londynie każdy znajdzie coś dla siebie. Sztuka, architektura, historia czy muzea. Wszystko to sprawia, że naprawdę warto zajrzeć do stolicy Anglii. Wszyscy znamy to miasto z setek filmów. Wbrew pozorom to, jak widzimy je na ekranie telewizora, wcale nie odbiega zbytnio od rzeczywistości. Muzeum Brytyjskie, Oko Londynu, czy Tower of London to jedynie góra lodowa tego, z czym zetkniemy się wraz z wjazdem do tego miasta.

Rzym, Włochy

Rzym to dla wielu ulubione miasto i nie ma w tym nic dziwnego. Jego urok oraz klimat zachwycają nawet najbardziej wymagających turystów. Wielką zaletą tego miasta jest to, że wszystko znajduje się w centrum, dlatego bez problemu między zabytkami możemy poruszać się pieszo. Koloseum, plac miejski Forum Romanum, Fontanna di Trevi czy Zamek św. Anioła to jedne z miejsc, których nie można sobie odpuścić, będąc w stolicy Włoch. Wieczorem można udać się na spacer po jednym z wielu placów oraz spróbować lokalnej pizzy, której smak jest poziom wyżej niż w innych częściach Europy.

Czytaj więcej o najpiękniejszych miejscach we włoszech: https://lifestyler.pl/najpiekniejsze-miejsca-we-wloszech/

Sztokholm, Szwecja

Świetne restauracje, cudowne piekarnie oraz kawiarnie, zielone parki, czy kąpieliska to coś, czego doświadczymy w stolicy Szwecji. Wspięcie się na wieżę miejskiego ratusza, zjedzenie lunchu w dzielnicy Södermalm, czy zorganizowanie pikniku na wyspie Djurgården to tylko część czynności, jakie możemy wykonać w Sztokholmie. Miasto to z pewnością zachwyci nas modernistyczną architekturą oraz wieloma wysepkami Archipelagu Sztokholmskiego. Jedno jest pewne, nikt nie będzie się tutaj nudził.

Jak widać, Europa może zachwycić wielu z nas. Interesujących miejsc nie brakuje, dlatego jedyne co musimy zrobić to spakować plecak i udać się w podróż życia, a na pewno tego nie pożałujemy.

7 sposobów na Gryzonię według miesięcznika National Geographic Traveler
Redakcja magazynu National Geographic Traveler w kwietniowym numerze rozpoczyna nowy cykl "Regiony Europy",...
Studenci geografii chcą w 100 dni zdobyć 46 szczytów i wzniesień w Europie
Studenci geografii Uniwersytetu Wrocławskiego chcą w 100 dni zdobyć 46 szczytów i wzniesień w Europie,...
Przestrzeń powietrzna zamknięta, poza dwoma portami
Przestrzeń powietrzna zamknięta w Polsce, poza dwoma portami informuje onet.pl.