Najdziwniejsze miejscowości w Polsce

 

Kiedy kolega spytał mnie, czy jedziemy zobaczyć Swornegacie a potem Stolec i Suczki, zacząłem się zastanawiać czy czasem nie potrzebuje pomocy psychiatry. Jak się potem okazało, są to autentyczne nazwy polskich miejscowości, dzięki którym mieszkańcy malutkich miasteczek są znani w całej Polsce.

Wśród najdziwniejszych nazw pojawiają się m. in. Pupki, Cycki, Zimna wódka, Złe Psy, Niemyje-Ząbki, Niezdara, Królik Polski, Kłopoty Stanisławy, Niepiekło, Krowica Sama. Słysząc takie nazwy jak Bagdad, Syberia, Szwecja, Afryka czy Korea można się zacząć zastanawiać, czy Polska nie znalazła się czasem pod zupełnie inną szerokością geograficzną.W województwie opolskim leży np. Ameryką ,Węgry, Sucha Psina i Wilcze Gardło. W mazowieckim uwagę zwraca Całowanie, Potworów, Zadobrze, Tłuszcz czy Żebrak.  W każdym polskim województwie znajdziemy dziwne nazwy, które przyciągną naszą uwagę.

W większości przypadków mieszkańcy są dumni z tych oryginalnych nazw. Jednak trudno się dziwić niezadowolonym z dziwnych nazw obywatelom np. Jajkowa czy pewnej babci, która zapytała kierowcę autobusu PKS-“Panie,a w Zimnej Wodzie to staje?”.Na co kierowca odpowiedział jej – “Chyba kaczorowi”.

www.turystyka24h.pl

No posts found