Najciekawsze miejsca, w których kręcono oscarowe filmy z 2015 roku

Oscary 2015 już rozdane. Jednak nie tylko kinomani powinni czuć się zaspokojeni. Zeszłoroczne filmy były niezwykłym doznaniem także dla zapalonych podróżników. Wśród nominowanych filmów znalazły się takie, które kręcono w pięknych, choć nie do końca oczywistych sceneriach. Przed Wami top 6 najpiękniejszych scenerii filmowych 2015 roku. Sprawdźcie także pokaz slajdów z najpiękniejszymi miejscami z oskarowych filmów.

Marsjanin: pustynia Wadi Rum, Jordania
?Futurystyczny film Ridley’a Scotta był nominowany do Oscarów w aż 7 kategoriach. Statuetek nie zdobył, jednak nie zmienia to faktu, że film zyskał zarówno rozgłos jak i liczną rzeszę wielbicieli. Na niesamowity klimat tego filmu wpłynęła, oprócz gry aktorskiej, nieziemska sceneria Marsa. Efekt pozaziemski udało się osiągnąć na pustyni Wadi Rum w Jordanii, znajdującej się w pobliżu słynnej Petry. Pustynia bywa nazywana “doliną księżycową” i zajmuje stosunkowo niewielki obszar 720 km kwadratowych.

Brooklyn: Montreal, Kanada
Niech Was nie zwiedzie tytuł: większość ze scen mających odbywać się w Brooklynie, było kręconych w kanadyjskim Montrealu. To miasto bardzo często bywa wykorzystywane jako zamiennik Nowego Jorku, ze względu na podobną architekturę i niższe koszty prowadzenia produkcji filmowej. Drugim miejscem akcji jest Irlandia, która jest odgrywana przez samą siebie. Film kręcony był głównie w malowniczym hrabstwie Wexford.

Zjawa: Alberta, Kanada
12 nominacji do Oscara, w tym w najbardziej prestiżowych kategoriach oraz 3 statuetki: dla najlepszego aktora (Leonardo diCaprio), reżysera (Alejandro G. Inarritu) i za najlepsze zdjęcia. Ta ostatnia wygrana nie powinna zdziwić nikogo, kto obejrzał film. Olśniewające widoki i surowe krajobrazy odgrywają w filmie bardzo ważną rolę. “Zjawa” była kręcona głównie w Kanadzie, w prowincji Alberta. Scena początkowej bitwy nakręcona została w autentycznym rezerwacie Indian – Stoney First Nations Reserve. Spacer po zamarzniętym jeziorze miał miejsce w hrabstwie Kananaskis, natomiast słynna scena z niedźwiedziem została sfilmowana w Kolumbii Brytyjskiej w Upper Squamish Valley. Olśniewające i niebezpieczne wodospady to Kootenai Falls. Pod koniec kręcenia filmu, w Kanadzie rozpoczęła się odwilż, więc produkcję przeniesiono do Argentyny, do Tierra del Fuego.

Mad Max: pustynia Namib, Namibia
Mad Max był jednym z największych filmów zeszłego roku, zgromadził w salach kinowych setki tysięcy osób i zdobył aż 6 oscarowych statuetek. Nieziemska pomarańczowa pustynia, na której w głownej mierze toczy się akcja, to pustynia Namib. Jej nazwa w języku nama oznacza “olbrzymi” lub “miejsce, gdzie nic nie ma”. Zdjęcia do filmu zostały rzecz jasna lekko zmienione, ale oddają piękno tego miejsca.

Dziewczyna z portretu: Kopenhaga, Dania
Za rolę drugoplanową w “Dziewczynie z portretu” Alicia Vikander otrzymała Oscara. Akcja tego filmu w dużej mierze rozgrywa się w Kopenhadze, dzięki której film zyskał specyficzny, skandynawski klimat i piękno. Lekko surowe oblicze miasta idealnie pasuje do tematyki filmu, a specyficzna dzielnica Nyhavn została wprost cudownie sfilmowana.

Most szpiegów: Wrocław, Polska
Nowa produkcja Stevena Spielberga była w głównej mierze kręcona w Niemczech, jednak większość scen rozgrywanych na ulicach powojennego Berlina była kręcona we Wrocławiu. Wykorzystano takie ulice jak Miernicza, Kurkowa i Ptasia. Pierwsza z nich jest najdłuższą, w całości zachowaną w stanie przedwojennym ulicą Wrocławia. Ciekawostkę stanowi fakt, że w filmie Tom Hanks skręca z Mierniczej wprost w ulicę Kurkową, co dla Wrocławian jest dość absurdalnym pomysłem. W filmie jednak wszystko jest możliwe.

Wybrałam się na “Most szpiegów” nie tylko ze względu na świetną obsadę i jeszcze lepszego reżysera. Bardzo ciekawiło mnie, jak będzie wyglądał Wrocław przemieniony na powojenny Berlin. Z rosnącym zainteresowaniem śledziłam postępy prac ekipy filmowej w moim rodzinnym mieście. Efekt bardzo przypadł mi do gustu, choć ze zdziwieniem stwierdziłam w trakcie seansu, że w produkcji dość mocno zmieniono topografię Wrocławia. W scenie jazdy samochodem przez zrujnowane ulice, Tom Hanks skręca z ulicy Mierniczej wprost w ulicę Kurkową, co dla mieszkańców Wrocławia jest dość absurdalnym pomysłem. W filmie jednak ta scena wypada świetnie. – mówi Aleksandra Ryś z Serwisu Tanie-Loty.pl

?Z niecierpliwością wyczekujemy nowych produkcji, kręconych w zapierających dech w piersiach sceneriach. Przyszły rok pod względem filmowym zapowiada się ciekawie, dlatego spodziewamy się kolejnych pięknych krajobrazów w salach kinowych.

Sale konferencyjne w hotelach. Dlaczego są tak ważne dla klienta biznesowego?
Współczesny świat biznesu jest dynamiczny i nieustannie się rozwija. W erze globalizacji i cyfryzacji,...
Klasyfikacja i kategoryzacja obiektów hotelarskich w Polsce: Dogłębny i szczegółowy przewodnik.
Rynek hotelarski w Polsce to fascynujący i zróżnicowany świat, który oferuje szeroki wachlarz opcji dla...
Ceny biletów do Biskupina na rok 2023
Biskupin to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Polsce, które...
Odkrywanie nieznanego: podróż dookoła świata
Podróż dookoła świata. Brzmi jak coś z powieści Julesa Verne’a, prawda? Ale to nie jest tylko domena...
Ciekawostki na temat hoteli
Hotele są miejscami, w których ludzie z różnych części świata zatrzymują się na noclegi i wypoczynek,...
Jak przygotować się do podróży autostopem?
Podróż autostopem może być źródłem wielu doświadczeń i wspaniałych wspomnień. Aby taka wycieczka stała...