Nagraj życzenia w pociągu Słonecznym w trakcie podróży do Malborka

W dniach 21 – 24 lipca w Twierdzy w Malborku już po raz dwunasty miłośnicy historii mogą wziąć udział w niezapomnianym wydarzeniu – „Oblężeniu Malborka”. „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o., partner imprezy, proponuje dojazd na miejsce pociągiem „Słoneczny”.

Dodatkowo podróżni będą mogli wygrać nagrody w konkursach oraz nagrać słoneczne pozdrowienia dla bliskich, którzy otrzymają je drogą mailową.

„Słoneczny” to wakacyjna oferta Kolei Mazowieckich. Pociąg kursuje codziennie do końca wakacji w relacji Warszawa Zachodnia – Gdańsk – Warszawa Zachodnia przez Malbork. Pociąg wyrusza

z Warszawy Zachodniej o godz. 7:23, przyjazd do Malborka o godz. 13:16. Natomiast z Malborka wyjeżdża o godz. 17:38, by dojechać do Warszawy Zachodniej o godz. 23:18. Cena biletu z ulgą 51% (studenci) na pociąg „Słoneczny” w relacji z Warszawy Zachodniej do Malborka wynosi 21,07 zł, cena biletu normalnego na tej trasie to 43 zł. Mieszkańcy Mazowsza, którzy chcą skorzystać z pociągu „Słoneczny” mogą dojechać do Warszawy za jedyne 8 zł.

W czwartek, 21 lipca w pociągu „Słoneczny”, w trakcie podróży do Malborka będzie można nagrać życzenia z podróży dla rodziny lub znajomych. Życzenia zostaną przekazane adresatom drogą mailową.

Oblężenie Malborka to cykliczna impreza edukacyjno-promocyjna, która nawiązuje do faktów historycznych z lipca 1410 r. kiedy to zwycięskie wojska polsko-litewskie po wygranej bitwie pod Grunwaldem przyciągnęły pod malborski zamek i pozostały tu przez około dwa miesiące. Polskiemu królowi Władysławowi Jagielle oraz księciu litewskiemu Witoldowi nie udało się jednak go zdobyć.

Głównym punktem programu będzie nocna inscenizacja przedstawiająca Oblężenie Malborka. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć spektakl trzykrotnie – w czwartek, w piątek i w sobotę. Poza tym w programie: turnieje i pokazy konne oraz piesze, obozy rycerskie, pokazy sztucznych ogni, otwarte wykłady Spotkania z Historią, przemarsz wojsk ulicami miasta, jarmark rzemiosł średniowiecznych. W trakcie imprezy uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą Kolei Mazowieckich oraz zdobyć atrakcyjne gadżety na stoisku Spółki, która po raz kolejny jest partnerem wydarzenia.

 

Źródło: www.otwarty.pl

No posts found