Mielno na celowniku Sun & Snow

Sun & Snow, największa firma oferująca krótkoterminowy wynajem apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych i największych polskich miastach, otwiera biuro wynajmu w Mielnie. Będzie to 20 lokalizacja nadmorska, w której dostępna będzie usługa wynajmu apartamentów Sun & Snow, oraz 31 w Polsce. Firma planuje przyjąć w Mielnie pierwszych gości jeszcze w lipcu tego roku.


Mielno, położone w województwie zachodniopomorskim nad Morzem Bałtyckim i Jeziorem Jamno, zaledwie 13 km od Koszalina i 40 km od Kołobrzegu, to miejscowość wypoczynkowa, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród turystów. Potencjał miejscowości kilka lat temu dostrzegli deweloperzy nieruchomości apartamentowych, między innymi holding Firmus Group, który wybudował tu pierwszy etap obiektu Dune, kilkuetapową Rezydencję Park oraz apartamentowiec Mielno Tarasy.

Od dawna obserwowaliśmy rozwój bazy noclegowej w Mielnie z myślą o wejściu na rynek wynajmu – mówi Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow. – Czekaliśmy na moment, gdy będziemy mogli pozyskać apartamenty o odpowiednio wysokim standardzie, które sprostają wymaganiom naszych klientów, zarówno z Polski jak i zagranicy. Wszystko wskazuje na to, że ta chwila wreszcie nadeszła. Ponieważ zainteresowanie wynajmem apartamentów w Mielnie rosło wśród klientów Sun & Snow od kilku sezonów, firma spodziewa się wysokiego obłożenia już od pierwszych dni wprowadzenia oferty. Zwłaszcza ze strony osób, które rezerwacje miejsca noclegowego na wakacje zostawiły na ostatnią chwilę.

Siła marki

Sun & Snow, firma która zaczęła wynajmować apartamenty turystom blisko 8 lat temu, obsłużyła do tej pory ponad 100 tysięcy rezerwacji. Przychody firmy z wynajmu krótkoterminowego rosną średnio o 40% rocznie, co widać przy porównaniu średniej kwoty rezerwacji w sezonie letnim 2015 r. do roku ubiegłego. Wzrosła ona od 50 do 70% w zależności od miejscowości.


Właściciele, którzy zdecydują się wprowadzić swój apartament do sieci Sun & Snow mogą liczyć na pakiet korzyści, w tym do wyboru dwa rodzaje rozliczenia wynagrodzenia, bezpośredni podgląd rezerwacji apartamentu, kompleksową obsługę gości na miejscu, a także usługę sprzątania. Dodatkowe profity to tzw. noclegi właścicielskie oraz korzyści wynikające z członkostwa w Klubie Właściciela Sun & Snow, czyli możliwość bezpłatnego noclegu w innych apartamentach zarządzanych przez sieć. Do bazy tej należą także dwie inwestycje apartamentowo-hotelowe działające pod marką Sun & Snow Resorts, jedna w Szklarskiej Porębie, a druga w Zakopanem. Wkrótce firma planuje rozpocząć budowę trzeciego obiektu, tym razem nad morzem.

Sun & Snow współpracuje z globalnymi portalami rezerwacyjnymi, posiada także własne call center oraz system rezerwacji on-line.

– Przez ostatni rok naszą stronę odwiedziło ponad milion osób, z czego liczba unikalnych użytkowników wyniosła aż 500 tys. – mówi Agnieszka Jędrzejczyk, Marketing Manager z Sun & Snow. – W maju odnotowaliśmy rekordowe zainteresowanie ofertą i dzienny rekord wejść na stronę, który wyniósł 18 tys. To wyniki, które plasują nas na pierwszym miejscu wśród firm wynajmujących apartamenty w Polsce.

Mielno jest trendy

Mielno będzie czwartą lokalizacją obsługiwaną przez Sun & Snow w województwie zachodniopomorskim, po Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Świnoujściu. Biuro przyjmujące gości mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 15, tuż przy popularnej Promenadzie. Miejski deptak został niedawno wyremontowany, i jest centralnym punktem miasteczka, przy którym zlokalizowane są liczne restauracje, puby, kluby i dyskoteki.

Miejscowość ma mnóstwo do zaoferowania zarówno rodzinom z dziećmi, jak i fanom sportów wodnych, wędkarzom oraz turystom spragnionym rozrywek. Wśród imprez zaplanowanych na  lato tego roku wymienić można rozgrywki w ramach Pucharu Polski w Kiteboardingu oraz Festiwal Organowy. W Mielnie organizowane jest Kino na Leżakach, a od poniedziałku do niedzieli działają kluby i dyskoteki, w tym Klub Bajka, Arena, Disco Plaża i Senso Dance Club. Wczasowicze mogą korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich, rowerów wodnych, kajaków oraz łódek. Dużą popularnością cieszą się rejsy statkiem Mila po Jeziorze Jamno. Z kolei zimą w Mielnie co roku odbywa się Międzynarodowy Zlot Morsów. Władze miejscowości mają w planach dotrzeć też do seniorów oraz osób zainteresowanych turystyką medyczną – Mielno stara się bowiem o status uzdrowiska.

Ile za drugi dom na wakacje

Ceny wynajęcia apartamentu w Milenie w te wakacje będą zbliżone do cen oferowanych w innych miejscowościach województwa, i wyniosą od 280 zł z apartament 2-pokojowy oraz od 430 zł za apartament 3-pokojowy.


Baza  apartamentów zarządzanych w Polsce przez Sun & Snow liczy już ponad 1000 lokali, z czego ponad 30% z nich znajduje się w województwie zachodniopomorskim: Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Międzywodziu i Świnoujściu.

Apartamenty należące do sieci Sun & Snow położone są w bardzo dobrych lokalizacjach popularnych miejscowości. Oferują gościom pełne umeblowanie i wyposażenie, także w sprzęt AGD, dzięki czemu nazywane są przez gości drugimi domami.

* * *

Informacje o Sun & Snow:

Sun & Snow jest największą w kraju firmą oferującą wynajem apartamentów w systemie krótkoterminowym. Zarządza ponad 1000 apartamentów zlokalizowanych w 30 najpopularniejszych polskich kurortach oraz aglomeracjach, między innymi w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Krynicy Morskiej, Sopocie, Stegnie, Kątach Rybackich, Ustce, Jantarze, Juracie, Zakopanem, Krynicy-Zdrój, Wiśle, Karpaczu, Ustroniu, Szklarskiej Porębie, na Mazurach, a także w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Sieć obejmuje wyłącznie apartamenty o najwyższym standardzie. Więcej informacji na stronie www.sunandsnow.pl.

 

Noclegi Mielno
Mielno proponuje interesujące warunki na odpoczynek i rekreację zarówno dla aktywnych turystów jak i...