MAZUROLANDIA – mazurski park atrakcji

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Można tu połączyć świetną zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. Zwiedzający mogą skorzystać z ciekawych atrakcji i miło spędzić czas na łonie natury, poznając m.in. Warmię i Mazury w miniaturze, militaria z okresu II wojny światowej oraz czasy średniowiecza. Wszystko to w cenie jednego biletu!

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne fotografie Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej.

Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy strzelnicę militarną z replikami broni historycznej, a także przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej.

Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznegoi ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.

Fani futbolu mogą obejrzeć wystawę „Euro 2012 w miniaturze” prezentującą miniatury polskich i ukraińskich aren Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Oprócz ośmiu stadionów w skali 1:100 w hali wystawienniczej znajdują się wielkoformatowe, archiwalne zdjęcia przedstawiające historię polskiej i ukraińskiej piłki nożnej.

Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Rozrywki na urządzeniach rodem z wesołych miasteczek, w tym na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, bungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

Z wszystkich powyższych atrakcji można korzystać w cenie biletu!

Dodatkowo aktywni mogą udać się na poligon, gdzie po wcześniejszej rezerwacji można odbyć przejażdżkę pojazdami militarnymi, quadami, a także stoczyć bitwę paintballową.

W położonym na terenie Mazurolandii kempingu Park Camp można przenocować w warunkach polowych w namiotach wojskowych wyposażonych w łóżka polowe i koce lub rozbić własny namiot, czy też postawić przyczepę kempingową. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów http://mazurolandia.pl/cennik_parkcamp.pdf

Na wszystkich głodnych i spragnionych czeka Park Cafe – grill-bar ze strefą piknikową, który zaprasza do posmakowania m.in. regionalnej kuchni, dań obiadowych, przekąsek, grillowanych potraw, kiełbasek z ogniska. W menu nie brakuje mazurskich smaków, w tym babki ziemniaczanej oraz pysznego wiejskiego chleba ze smalcem i ogórasem.

Coroczną imprezą organizowaną na terenie Mazurolandii  jest Mazurski Piknik Militarny WALKIRIA, gdzie główną atrakcją jest inscenizacja historyczna.

www.mazurolandia.pl

Zapraszamy do Mazurolandii w Gierłoży przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo, 1 km za Wilczym Szańcem!

PR

Nowoczesne produkty turystyczne
Tradycyjne sposoby na spędzanie wakacji czy weekendów powoli przeistaczają się w coraz bardziej wyszukane...
Nidzica - piękno zaklęte w zamku
Mazury to wyjątkowy obszar, nie tylko ze względu na przepiękne, czyste jeziora i gęste lasy, ale także...
Wiosna nad jeziorami
Zmęczenie spowodowane zgiełkiem miejskim sprawia, że ludzie przypominają sobie, iż stanowią nierozerwalną...
Więc wszyscy na Mazury nie w góry
Psychologowie udowodnili, że ludzie, którzy poddają swoje ciało wysiłkowi są szczęśliwsi. W końcu, jak...
Atrakcje turystyczne Polski
"Woda" Atrakcje turystyczne Polski doceniamy szczególnie przy okazji krótkich urlopów, czyli wówczas,...
Co zabrać na wycieczkę? Wycieczka rowerowa.
Co zabrać ze sobą na wyprawę? Jak spakować plecak, aby ciężar był równomiernie rozłożony? Jak dokonać...