Majówka w polskim klimacie na austriackim lodowcu!

Na tyrolskim lodowcu Hintertux w maju nie brakuje słońca, śniegu i Polaków, którzy bardziej cenią sobie aktywny wypoczynek na stoku narciarskim od wylegiwania się na gorących plażach. W tym czasie rusza kolejna edycja polskiej majówki na lodowcu Hintertux, czyli „The Polish Pow(d)er Week in Hintertux”. Koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, imprezy do białego rana i wiele innych atrakcji już od 30 kwietnia do 7 maja na skąpanych w słońcu stokach lodowca!

W maju na stokach austriackiego lodowca Hintertux pojawią się ci Polacy, którzy wiosną chcieliby jeszcze skorzystać z uroków zimy… a wszystko za sprawą jedenastej edycji imprezy „The Polish Pow(d)er Week in Hintertux”. W trakcie tegorocznej majówki przez sześć dni będzie można bezpłatnie testować sprzęt zimowy na sezon 2011/2012, poznawać stoki lodowca w trakcie skiguidingu z wykwalifikowanymi instruktorami i wystartować w „Zawodach o Puchar Świstaka”. A poza tym coś w bardziej wiosennym klimacie, czyli Nordic Walking.

Jak przystało na „The Polish Pow(d)er Week in Hintertux”, nie zabraknie też wieczornego „menu”: ogniska, polskich imprez i tego, na co wszyscy czekają z największą niecierpliwością, czyli koncertów… W tej edycji organizatorzy majówki, czyli portal Zillertalinfo.pl, zarząd regionu Tux-Finkenberg i Zarząd Kolei Linowych Zillertaler Gletscherbahnen, postawili na polski rock. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że szykują się koncerty pełne energii i emocji, skoro na kameralnej scenie w tyrolskiej knajpce Kleine Tenne pojawią się takie gwiazdy jak Małgorzata Ostrowska, Golden Life i Cree!

Wiosną w Tyrolu bardzo dobre warunki do szusowania na nartach panują głównie w regionach położonych powyżej 3.000 m n.p.m. – to jeden z podstawowych powodów, dla których polska majówka odbywa się właśnie na lodowcu Hintertux. O tej porze nie ma trzaskających mrozów, bo do późnych godzin popołudniowych słońce świeci wysoko na niebie, a jednocześnie warunki na stokach są idealne… tak więc to świetna okazja do tego, żeby narciarski urlop wykorzystać w stu procentach.

Więcej informacji na temat programu imprezy:http://www.zillertalinfo.eu/pl/imprezy/najblizsza_impreza/

Świętokrzyskie wygrało z pogodą.
Kielce, dn. 6 maja 2010. Weekend majowy, choć deszczowy i stosunkowo krótki, dla Świętokrzyskiego okazał...