LATO Z PRZYRODĄ – NOWY WAKACYJNY CYKL RADIOWEJ JEDYNKI

W piątek 30 czerwca ruszył nowy wakacyjny cykl Programu 1 Polskiego Radia – “Lato z przyrodą”. Dziennikarze “Ekspresu Jedynki” udadzą się z wizytą do trudno dostępnych zakątków Polski, których osobliwy urok zawdzięczany jest przyrodzie oraz działalności człowieka.

Przez najbliższe dziewięć wakacyjnych piątków dziennikarze radiowej Jedynki będą prezentować miejsca „symbiozy człowieka z przyrodą”. Karolina Rożej oraz Grzegorz Frątczak odwiedzą mniej znane turystom miejsca w Polsce, położone z daleka od ośrodków miejskich. Będą to zakątki, do których nie zawsze można dojechać samochodem, a których istnienie i niespotykane uroki zawdzięczają właśnie działalności ludzi. Audycja „Lato z przyrodą” będzie realizowana na żywo w piątki między godziną 15.00 a 16.40.

Pierwszy odcinek już 30 czerwca. W programie Góra Żar w Beskidzie Małym. Dziennikarze Jedynki odwiedzą m.in. podziemną elektrownię, polecą szybowcem, opiszą jak wygląda region z góry, a w finale pokonają grawitację. W audycjach materiały reporterskie oraz rozmowy ze specjalnymi gośćmi. Materiał reporterski zapowiadający popołudniową audycję ukaże się w piątek na antenie już o godz. 8.40. 7 lipca Jedynka odwiedzi Osowiec Twierdza w środku Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Audycja powstaje we współpracy z Ministerstwem Ochrony Środowiska.

 

PR

No posts found