Lato, słońce… czas na wypoczynek!

Wypoczynek to sztuka

Kiedyś modna była ciągła pogoń za pracą, pięciem się po kolejnych szczeblach kariery, zdobywaniem kwalifikacji. Tematy takie jak relaks i wypoczynek nie istniały. Dzisiaj, po kilkunastu latach, coraz większa część ludzi świadomie rezygnuje z tego intensywnego życia, postanawia zwolnić i zaczyna cenić sobie zalety chwili poświęconej tylko i wyłącznie sobie – przekonuje specjalista z hotelu Cesarskie Ogrody w Świnoujściu.


Warto jednak pamiętać, że relaks to pojęcie względne i nie dla każdego oznacza to samo. Sztuki regeneracji trzeba się nauczyć. Najłatwiejszym sposobem jest przyjrzenie się sobie i dokładne określenie własnych potrzeb i oczekiwań. Można również próbować różnych form wypoczynku, aby przekonać się, co sprawia nam najwięcej przyjemności. Sporą pomocą może się okazać cel wakacyjnej wycieczki, umożliwiający korzystanie z licznych atrakcji.

Setki możliwości? Tylko nad morzem!

Nie od dziś wiadomo, że Bałtyk to najchętniej obierany przez Polaków cel wakacyjnej podróży.  Chociaż zalety zdrowotne płynące z przebywania nad morzem są lepiej odczuwalne wiosną i jesienią, natomiast jego uroda urzeka bez względu na porę roku, to lato niezmiennie uznaje się za szczyt sezonu turystycznego. Dzisiaj miejscowości położone na wybrzeżu oferują setki atrakcji i możliwości spędzenia wolnych chwil przez wczasowiczów. Jednym z wartych uwagi miejsc jest Świnoujście urzekające różnorodnością krajobrazów, unikalną przyrodą i najszerszą plażą w Polsce. Ze względu na status miasta sezon nie kończy się tutaj wraz z latem, to idealne miejsce zarówno na spacery wzdłuż nadmorskich deptaków, zakupy czy obserwację turystów i mieszkańców w ogródku jednej z licznych kawiarenek. Dodatkową atrakcją jest możliwość wycieczki do jednej z niemieckich miejscowości (w Świnoujściu znajduje się piesze, rowerowe i autobusowe przejście graniczne). Uroki otaczającej przyrody i liczne ścieżki pozwalają spędzać wolne chwile na wycieczkach rowerowych czy spacerach. Warta uwagi jest lokalna sztuka sakralna. Kościół Chrystusa Króla z 1786 roku czy Stella Maris z 1896 to miejsca, które każdy amator historii powinien zobaczyć.

Istotną kwestią pozostaje bogata oferta noclegowa. W Świnoujściu można przebierać w ofertach domków, pensjonatów lub wysokiej klasy hoteli. Te ostatnie zapewniają szereg dodatkowych atrakcji lub pozwalają na skorzystanie z usług m.in. gabinetu kosmetycznego czy wizyty w SPA. Hotel Cesarskie Ogrody daje taką możliwość. Miejsce położone zaledwie 600 m. od nadmorskiej promenady dzięki parkowemu otoczeniu zapewnia sto procent prywatności. Dodatkową zaletą jest fakt, że hotel mieści się w odrestaurowanym budynku z ponad stuletnią historią. Niepowtarzalny klimat i profesjonalna obsługa to istotne czynniki mające duży wpływ na jakość wypoczynku.

Noclegi: w poszukiwaniu ekstrawagancji
Nocleg nie zawsze musi być skromny, a czasami to właśnie miejsce, w którym spędzasz noc, staje się najbardziej...
Jak utrzymać kontakt z branżą podczas urlopu
Urlop to czas, kiedy możemy oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i naładować baterie....
Wielka grecka przygoda: poradnik dla podróżujących
Grecja, kraj o bogatej historii, kulturze i niezwykłych krajobrazach, jest jednym z najbardziej pożądanych...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Rybne smaki polskiego lata: Jakie ryby warto zjeść nad Bałtykiem?
Latem, kiedy słońce świeci najjaśniej, a fale Bałtyku szepczą zaproszenie do wypoczynku, nie ma nic lepszego...
Wakacje 2023: Eksperci prognozują wyjątkowy sezon i wzrost cen
W miarę jak lato coraz bardziej się zbliża, Polacy gorączkowo planują i rezerwują swoje wymarzone wakacje....