Lato 2020 pełne atrakcji dla najmłodszych

 

Na wakacje dzieciaki czekają przez okrągły rok. Gdy wreszcie na korytarzu wybrzmi ostatni dzwonek, a jeszcze lepiej na długo przed tym, czas pomyśleć o wakacyjnych wyjazdach. Zobacz, dlaczego warto spędzić wolny czas na letnich półkoloniach.


Letnie półkolonie – moc radości i uśmiechu dla najmłodszych

Jeśli rozważasz zapisanie pociechy na półkolonie letnie, Poznań dysponuje bogatą ofertą dla najmłodszych. Zapewnij swoim pociechom tydzień pełen kreatywnej i radosnej zabawy. Nie bez znaczenia jest też fakt codziennego kontaktu z językiem obcym. Intensywnie spędzony czas na świeżym powietrzu, w ciągłym ruchu i świetnym gronie to coś, na co dzieci czekają przez długie miesiące siedzenia w szkolnych murach. W końcu od czego są wakacje!

 

Bezpieczna zabawa pod okiem animatorów i lektorów

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie najmłodszych, możesz śmiało oddać dzieci pod opiekę animatorów i lektorów, zrzeszonych pod skrzydłami Papuga szkoła językowa. Każdy z opiekunów ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Nie brak mu też pomysłu na zorganizowanie pociechom wartościowych i pełnych radości zajęć w grupie. Powierzając dzieci pod opiekę animatorów i lektorów, możesz spokojnie wyjść do pracy. Uważaj tylko na jedno: zajęcia z rówieśnikami mogą im się tak spodobać, że nie będą chciały wracać do domu!

 

 

 

Na jakie atrakcje mogą liczyć najmłodsi podczas letnich półkolonii?

To, co zasługuje na szczególną uwagę rodziców, którzy rozważają zapisanie dzieci na letnie półkolonie, jest szereg korzyści dla najmłodszych. Jedną z nich jest m.in. intensywny tydzień zabaw o określonej tematyce. Już na etapie wyboru modułu dziecko określa, jakiego typu tematyka i rodzaj zabaw najbardziej go interesuje. Letnia zabawa świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku 6-12 lat. Wakacyjny plener malarski, nauka robienia biżuterii i łapaczy snów, warsztaty przyrodnicze, zabawy rodem z Dzikiego Zachodu – opcji do wyboru jest wiele. Pełną ofertę gier i zabaw poznasz, wchodząc na stronę https://papuga.edu.pl/polkolonie-dla-dzieci-poznan/polkolonie-letnie/.

 

Gry i warsztaty na świeżym powietrzu – odpoczynek od komputera

Jeśli sporym problemem jest dla Ciebie wygonienie dzieci na świeże powietrze, w czasie trwania letnich półkolonii wszystko się zmieni. Pociechy same będą chciały bawić się na terenach zielonych i korzystać z uroków pięknej letniej pogody.

 

Warsztaty kulinarne i sportowe – dla rozwoju umiejętności praktycznych

jeśli Twoje dziecko uwielbia programy kulinarne i próbuje samodzielnie gotować, oferta letnich półkolonii na pewno przypadnie mu do gustu; w czasie wspólnych spotkań na pewno nie zabraknie też okazji do sportowych wyzwań i zdrowej rywalizacji; po tak ekscytującym dniu na świeżym powietrzu dzieciom będzie się świetnie spało;

 

Duży krok ku samodzielności – pomocny w rozwoju emocjonalnym

Kilka dni bez rodziców, wypełnionych ciekawymi zadaniami i wyzwaniami, uczą pociechy samodzielności i zaradności. To również świetna okazja do zwiększania pewności siebie w kontaktach z innymi.

Grono sympatycznych rówieśników – nauka współpracy z innymi

Dzieciom potrzebne są relacje z rówieśnikami. Dzięki wspólnym interakcjom uczą się empatii, wrażliwości, słuchania, obrony swoich racji, sztuki argumentowania. Nawiązują też przyjaźnie. Kto wie, może Twoja pociecha podczas letnich półkolonii odnajdzie przyjaciela na całe życie?

Dlaczego warto uczestniczyć w obozach letnich?
Lato to czas, na który dzieci czekają z utęsknieniem przez cały rok szkolny. Wolne od zajęć lekcyjnych...
Globus dekoracyjny - odkryj magię całego świata w Twoim biurze czy w domu
Globusy dekoracyjne stanowią niezwykle uniwersalne i estetyczne elementy, które doskonale wpasowują się...
Nadmorskie Hotele z atrakcjami dla dzieci
Szukasz miejsca przyjaznego rodzinie na wypoczynek nad morzem? Sprawdź najlepsze nadmorskie hotele i...
Kiedy i na co zaszczepić dziecko?
Szczepienia chronią przed wieloma groźnymi chorobami, przede wszystkim zakaźnymi. Odgrywają ogromna rolę...
Na górską wędrówkę z maluchem.
Rodzinne wycieczki w góry mogą być świetną formą wspólnego spędzania czasu. Dla maluchów każda wyprawa...
Festiwal Dzieci już w styczniu!
Zapraszamy na Festiwal Dzieci z największym placem zabaw w Polsce! Sprawdź szczegóły!