Lato 2014 – fala promocji i rabatów trwa w najlepsze

Wakacje, lato, urlop… to jeszcze dość odległe tematy dla większości, ale jednak nie dla wszystkich, bo łowcy super promocji już szperają w Internecie w poszukiwaniu wspaniałych wycieczek w sezonie letnim 2014.

Spore rabaty czy sprytnie ukryte koszty dodatkowe?

Wśród ofert zniżkowych najczęściej znajdziemy te do Bułgarii, Grecji, Chorwacji, Turcji a także First Minute do Tunezji, Egiptu i Hiszpanii – przy czym należy sprawdzać, ile faktycznie wynosi zniżka, gdyż te największe rzadko kiedy przekraczają 30%. Druga pułapka dotyczy wyżywienia, dlatego przed wyborem ostatecznej oferty warto zapoznać się z nazewnictwem stosowanym przy określaniu posiłków w ramach wycieczki. I tak:

All Inclusive, czyli wszystko w cenie, a więc pełne wyżywienie, w tym: śniadania, obiady, kolacje, przekąski między posiłkami, napoje i najczęściej regionalne alkohole.
UAI – Ultra All Inclusive – wszystko zawarte jest w cenie – ta wersja wzbogacona o importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe. W niektórych hotelach system Ultra All Inclusive obowiązuję przez 24 godziny, a to dodatkowy atut dla osób, które nie lubią żadnych ograniczeń w czasie wakacji.
FB – Full Board – oferta dotyczy pełnego wyżywienia, ale bez alkoholi: śniadania, obiady, kolacje.
HB – Half Board – oferta wyżywienia obejmuje: śniadania i obiadokolacje.
BB – Bed and Breakfast – tylko śniadania.
OV – bez wyżywienia.
ZPR – zgodnie z ustaleniami organizatora imprezy lub opisem podanym przez hotel.

Wybierając opcję dla siebie warto prześledzić ceny za wyżywienie w danym kraju, tak, aby nie przepłacić decydując się na All Inclusive bądź nie zostać stratnym w wyniku samodzielnej organizacji posiłków na własną rękę.

Warto również pamiętać o tym, że Polska jest 21 krajem, który zniósł zakaz podróżowania do Egiptu, dlatego o swoje bezpieczeństwo w tym kraju możemy być już spokojni.

Wybierając ofertę wycieczki powinniśmy sprawdzić także, czy touroperator daje nam następujące gwarancje: gwarancja zwrotu kosztów w przypadku, gdy będziesz zmuszona/ny zrezygnować z wyjazdu – bez poniesienia kosztów, gwarancja zmiany terminu – bez poniesienia kosztów, gwarancja niezmiennej ceny – bez względu na wahania kursów walut, kosztów za paliwo.

Turysta powinien również zdawać sobie sprawę z tego, że czasami biura podróży są zmuszone albo skrócić pobyt o jeden dzień bądź wydłużyć pobyt o jeden dzień – dzieje się tak w przypadku na przykład zmiany rozkładu lotów, na co biura nie mają oczywiście wpływu. Urlopowicze powinni tak planować swój pobyt, aby mieć w zapasie przynajmniej jedne dzień wolnego, a gdy ich pobyt został skrócony powinni mieć możliwość zwrotu kosztów za ten dzień – taki paragraf powinien być zawarty w umowie.  

A, gdy podczas wyjazdu coś pójdzie nie tak, warto wiedzieć, gdzie szukać pewnych informacji na temat praw i obowiązków turysty, o tym więcej na stronie Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Uwaga! Część ofert First Minute lato 2014 zakończy się 31 grudnia, po tym terminie zniżki będą już mniejsze.

No posts found