Kopenhaga i jej atrakcje

Dania to najmniejsze z państw nordyckich skrywające na swoim terenie przepiękny skarb, a mianowicie Kopenhagę, o typowo morskim klimacie przyciągającym rok rocznie coraz większe rzesze turystów.

Atrakcje turystyczne

Kopenhaga kojarzona jest przede wszystkim z Syrenką, będącą symbolem miasta i jego najbardziej znanym pomnikiem. Miasto zachwyca turystów z całego świata, a ze względu na swój oryginalny klimat i niezwykły urok okrzyknięta została „Paryżem Północy”.  Co warto zobaczyć podczas pobytu w tym duńskim mieście?

Kopenhaga to piękne dzielnice portowe, a szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się dzielnica z XVII wieku Nyhaven. Zachwycają tu kolorowe kamienice, cumujące w porcie jachty oraz sympatyczne kawiarenki. Kopenhaga to nie tylko portowe dzielnice, to również ciekawe place miejskie. Najbardziej znany to Królewski Nowy Skwer, na którym to ustawiono pomnik konny króla Chrystiana V.

Innym bardzo popularnym miejscem w stolicy Danii jest Okrągła Wieża, która ma prawie 40 metrów wysokości. W tej XVII – wiecznej budowli znajduje się obecnie muzeum oraz obserwatorium astronomiczne. Ci, którzy zdecydują się wejść na tę wieżę, nagrodzeni zostaną pięknym widokiem. Z tej wieży można podziwiać panoramę miasta – warto zaliczyć tą atrakcję turystyczną.

Atrakcje turystyczne w Kopenhaga to także liczne kościoły, pałace i muzea, w związku z czym w tym mieście nudzi się ten, kto chce! Będąc tu na wycieczce koniecznie zwiedzić trzeba Pałac Królewski Amalienborg nazywany także zimowym pałacem duńskich monarchów. To właśnie w tym miejscu można podziwiać rokokową architekturę, muzeum z licznymi dziełami sztuki i oczywiście gwardzistów królewskich w czarno-niebieskich historycznych mundurach i charakterystycznych czapkach z futra niedźwiedziego. Turyści uwielbiają uroczystą zmianę warty, która ma miejsce codziennie w południe, a w niedzielę podczas obecności samej królowej w pałacu.

Komunikacja

Jako największy duński port Kopenhaga ma połączenia promowe ze Szwecją, Niemcami, Norwegią i Wielką Brytanią, a to zwiększa zainteresowanie kolejnymi wyprawami turystycznymi wśród zwiedzających.  Także z Polski możemy wyruszyć na spotkanie z tym wyjątkowym miastem, na przykład promem do Szwecji i dalej lądem do Kopenhagi, autobusem korzystając z firm przewozowych (regularne linie autobusowe) łączące Polskę z Danią, bądź własnym samochodem trasą przez Niemcy (podróż do granic Danii trwa około 11-12 godzin.)

Jednym słowem warto wybrać się na wycieczkę do Kopenhagi.

M-S-M

 

Fotografia: Wikipedia.org

No posts found