Koniec oferty -Wspólny przejazd- i -Wspólny bilet-

PKP Intercity i Przewozy Regionalne wycofały się z oferty „Wspólny przejazd” i „Wspólny bilet”. W związku z tym te oferty nie obowiązują również w Kolejach Mazowieckich.

Oferta „Wspólny przejazd” była stosowana przez spółki: Przewozy Regionalne, PKP Intercity S.A., Spółkę KM i SKM w Trójmieście od 2006 r. Wraz z tą ofertą obowiązywała także oferta „Wspólny bilet”, na podstawie której podróżny, korzystający z przejazdu pociągami maksymalnie trzech przewoźników, otrzymywał jeden bilet.

Jednakże PKP Intercity i Przewozy Regionalne wycofały się z dalszego stosowania ww. ofert. W związku z powyższym utrzymanie ich stało się bezzasadne również dla Spółki KM. To oczywiście wielka strata dla podróżnych, jednak bez udziału innych przewoźników Koleje Mazowieckie nie mogą samodzielnie utrzymywać przedmiotowych ofert – mówi Dariusz Grajda, Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu Spółki KM. 

Wycofanie się ze stosowania ofert „Wspólny bilet” oraz „Wspólny przejazd” przez ich uczestników: „PKP Intercity” S.A. oraz ”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. oznacza, że pasażerowie korzystający z przejazdów pociągami Spółek „PKP Intercity” S.A., „Przewozy Regionalne”, „PKP Szybka Kolei Miejska w Trójmieście” sp. z o.o. oraz „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. nie mogą dłużej podróżować na jednym bilecie pociągami tych przewoźników.

Koleje Mazowieckie – informacje o spółce

 „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. została powołana 29.07.2004 r. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego (51% udziałów) i „PKP Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (49% udziałów). Od 2008 r., po odkupieniu udziałów od „PKP Przewozy Regionalne”, jedynym właścicielem Spółki jest Samorząd Województwa. Obecnie Koleje Mazowieckie to najnowocześniejszy regionalny przewoźnik kolejowy w kraju i Spółka z ponad 22% udziałem w rynku przewozów pasażerskich. W 2012 roku z usług Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 59 mln osób. W ciągu doby Spółka uruchamia około 800 pociągów.

Prezesem Zarządu Spółki jest Pan Artur Radwan.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki jest Pan Waldemar Kuliński.

 

PR

No posts found