Koncert charytatywny w Sofitel Grand Sopot

 
Utwory Fryderyka Chopina, Jana Ignacego Paderewskiego i Raula Koczalskiego będzie można usłyszeć 5 września o godz. 19:30 w zabytkowych wnętrzach hotelu Sofitel Grand Sopot podczas koncertu charytatywnego. Dochód z biletów zasili konto Fundacji Marka Kamińskiego.
 
Miłośnicy muzyki poważnej, którzy wybiorą się na koncert do Sali Balowej hotelu Sofitel Grand Sopot, będą mieli niepowtarzalną okazję, by przenieść się w czasy powojenne. Wydarzenie jest bowiem odtworzeniem koncertu, który odbył się w Sali Koncertowej Grand Hotelu w 1948 roku. Wtedy publiczność miała okazję wysłuchać Raula Koczalskiego, polskiego pianisty i kompozytora znanego przede wszystkim ze znakomitych interpretacji i wykonań utworów Fryderyka Chopina. Teraz jego twórczość zaprezentuje profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, pianista Andrzej Tatarski. Program koncertu zostanie wzbogacony o dzieła Jana Ignacego Paderewskiego w 150 rocznicę jego urodzin, a całość zakończą utwory Fryderyka Chopina. Bilety w cenie 100 zł można kupić w recepcji hotelu Sofitel Grand Sopot.
 
Hotel jest znany z wielu wydarzeń kulturalnych, angażuje się również w działalność charytatywną. Współpracuje m.in. z Fundacją Marka Kamińskiego i stąd pomysł na koncert, z którego dochód zostanie przekazany na działalność fundacji. Wspiera ona rozwój dzieci niepełnosprawnych i cierpiących na szczególnie uciążliwe i nieuleczalne choroby. Stara się spełniać ich marzenia, ale także pozyskuje środki na dofinansowanie rehabilitacji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, w tym protez kończyn.
 
Sofitel Grand Sopot to najbardziej prestiżowy hotel w Trójmieście. Jest położony w sercu polskiego wybrzeża, przy samej plaży, a jednocześnie niedaleko tętniącego życiem centrum Sopotu. Został zbudowany w 1927 roku, ma bardzo bogatą historię i może poszczycić się listą znamienitych gości m.in. ze świata kultury i polityki. Dziś hotel oferuje 127 eleganckich, klimatyzowanych pokoi z widokiem na morze i park. Jest znany z doskonałej kuchni. Do dyspozycji gości jest też Kasyno oraz Grand Spa by Algotherm i Grand Fitness. Hotel dysponuje nowoczesnym, w pełni wyposażonym centrum konferencyjno – biznesowym. Posiada najpiękniejszą w regionie Salę Balową.
 
Bilety na koncert można kupić:
Sofitel Grand Sopot
ul. Powstańców Warszawy 12/14
81-718 Sopot
Tel. (58) 5206011
Mail: H3419-AM@sofitel.com
 
 
Sopot to nie tylko molo - odkryj Trójmiasto na nowo!
Nad polskim morzem nie brakuje ciekawych miejsc, które nadają się na wymarzony urlop. Każde wakacje to...
Polska stolica rozrywki
Trójmiasto jest największym ośrodkiem gospodarczym i turystycznym w północnej Polsce. Ponad tysiącletni...
Kwatery, noclegi Sopot
Sopot, dzięki festiwalowi, który każdego roku ma miejsce w Operze Leśnej, jest bardzo popularnym punktem...
Kwatery, noclegi Sopot
Sopot, dzięki festiwalowi, który każdego roku ma miejsce w Operze Leśnej, jest bardzo popularnym punktem...
Sopot jesienią
Gorący Sopot w złotej jesieni, jesienne słońce w morzu się mieni. W sopockich klubach jesienne spotkania, kuchnia...