Kobiety przestały dbać o siebie.

Polki są zapracowane, zmęczone i schorowane – taka jest prawda. A to, że doskonale łączą funkcje matki, żony i pracownika to mit.

 Już niedługo poznamy znacznie więcej szczegółów na temat zdrowia pań w naszym kraju. Tuż po  VITAL FORUM 2014 dowiemy się więcej i dobrze, bo trzeba skończyć z tym szkodliwym przekonaniem, że kobieta powinna być perfekcyjna w każdej dziedzinie swojego życia.

Perfekcja szkodzi zdrowiu, niestety na to wskazują poczynione obserwacje. Poświęcenie drugiej osobie kosztem swojego czasu odbija się na zdrowiu, a wiecznie przemęczone kobiety są bardziej zestresowane, bardziej narażone na depresję i niestety na wszelkie schorzenia z układu krążenia.

Kobiety nadal mają przeświadczenie, że schorzenia, które je dotyczą to przede wszystkim nowotwór piersi czy przydatków, zupełnie zapominają o tym, że ich słabym punktem jest również serce. Badania jakie poczyniono przygotowując się do wspomnianego wyżej Forum dają jednoznacznie do zrozumienia, że za 55% wszystkich zgonów wśród kobiet odpowiadają właśnie choroby sercowo-naczyniowe. A ile kobiet korzysta z badań profilaktycznych w tym temacie? Niestety nadal za mało. Może warto już teraz pomyśleć o wizycie u lekarza? Sprawdź dostęnych specjalistów pod tym linkiem.

Obowiązki domowe i praca zawodowa pochłaniają większą część z dnia życia pań, w związku z czym nie wystarcza już czasu na przygotowanie odpowiednio zbilansowanych i zdrowych posiłków, nie wystarcza czasu na aktywność fizyczną i na odpowiednią ilość odpoczynku. Panie nie pozwalają sobie również na zabiegi pielęgnacyjne w takim stopniu, jak by to było potrzebne, nawet z usług fryzjera korzystają maksymalnie dwa razy w roku. Wszystko, co dotyczy ich samych odkładane jest na potem, liczy się tylko to, co dotyczy dzieci, domu.

Niestety panie również dość często sięgają po alkohol na „złagodzenie stresu”, nagradzają się przy weekendzie już nie jedną lampką wina, a całą butelką, nie stronią także od piwa i innych alkoholi. Krok po kroku uzależniają się, degradują własne zdrowie i urodę.

Zmęczone, niedocenione, źle opłacane, schorowane – kobiety w naszym kraju nadal nie mają takiej pozycji na jaką zasługują. Czy zmieni to kolejny Dzień kobiet? Całkowicie wątpliwa sprawa. Być może przynajmniej jakaś grupa pań skorzysta z badań profilaktycznych i to będzie już jakiś sukces.

Wszystko, co służy zdrowiu jest dobre, dlatego drogie panie pomyślcie czasem tylko o sobie.

M-S-M

 

No posts found