Kim naprawdę jest Fedor?

Wywiad-rzeka z Jerzym Fedorowiczem

Jerzy Fedorowicz to człowiek wszechstronny – aktor, reżyser teatralny, polityk i poeta. Choć nie ma łatwego życia, nigdy nie traci dobrego humoru. O swoich barwnych przeżyciach opowiedział Jarkowi Szubrychtowi – ich wspólna książka „Lodołamacz Fedor” ukazała się 22 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Jerzy Fedorowicz znany jest przede wszystkim ze swojej działalności reżyserskiej i aktorskiej – z kina, teatru i telewizji. Na stałe związał się z Krakowem i krakowską sceną teatralną, którą kocha z wielką wzajemnością. Jest jednak również politykiem i posłem na Sejm RP, świetnym organizatorem oraz społecznikiem pracującym z niepełnosprawnymi i trudną młodzieżą. To również wytrawny tenisista, zagorzały kibic, a prywatnie kochający mąż, ojciec i dziadek..

Przede wszystkim jednak Fedor jest człowiekiem z krwi i kości. Otwartym i ciepłym, potrafiącym kruszyć wszelkie lody pomiędzy ludźmi. Człowiekiem targanym namiętnościami, nękanym porażkami i słabościami. Fedorowicz swoje liczne talenty i sukcesy równoważy przywarami i potknięciami. Ale nie wstydzi się o tym wszystkim mówić – szczerze, nie przebierając w słowach, prosto w oczy. „Lodołamacz Fedor” to zapis wielogodzinnych rozmów z Jarkiem Szubrychtem – krakowskim dziennikarzem, który w mistrzowski sposób wydobył z Fedorowicza całą jego charyzmę i esencję czarującej osobowości.

Fedor jest taki, jaki wyłania się ze swojej opowieści. Bezbronna szczerość jest jego najprzedniejszym walorem. Cokolwiek w życiu robi, ma dla niego wymiar oczywistości. (…) Tę jego auto-opowieść czyta się z przyjemnością, bo jest bezwstydna i opowiedziana bez pychy tak typowej dla egotyków z kręgów artystycznych. Fedor to wykastrowany tygrys i krakowski woziwoda. – pisze we wstępie do książki Kazimierz Kutz

Dane wydawnicze:

Autor: Jerzy Fedorowicz, Jarek Szubrycht, tytuł: „Lodołamacz Fedor”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7778-626-0, cena: 39,90 zł,  format: 145 x 222 mm,  liczba stron: ok. 260, oprawa twarda, data premiery: 22 października 2014 r.

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

 
PR

MORDERCZA GÓRA (premiera 12 sierpnia 2015)
PAT FAVLEY, PEMBA GYALJE SHERPA MORDERCZA GÓRA(premiera 12 sierpnia 2015) Wyczerpująca interpretacja...