JuraPark Popularyzatorem Nauki 2011 roku

Prehistoryczne Oceanarium, Multimedialny Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny oraz precyzyjnie odwzorowane modele dinozaurów. To tylko niektóre z wielu atrakcji JuraParków, nagrodzonych w prestiżowym konkursie „Popularyzator Nauki” za przekazywanie wiedzy o dinozaurach i czasach, w których żyły.     

Już po raz siódmy PAP oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało nagrodę „Popularyzator Nauki” ludziom i instytucjom, którzy w wyróżniający się sposób krzewią naukę w polskim społeczeństwie. W tym roku nagrodę w kategorii Instytucja Nienaukowa zdobyło Stowarzyszenie Delta – właściciel JuraParków w Bałtowie, Solcu Kujawskim i Krasiejowie.

– Nasze parki to rodzinne centra dobrej przygody. Od samego początku oprócz dostarczania rozrywki duży nacisk kładliśmy także na rozpowszechnianie wiedzy o paleontologii, biologii czy geologii – mówi Monika Pękala z działu marketingu JuraParku – Staramy się łączyć edukację z przygodą i rozrywką. Tytuł „Popularyzator Nauki” jest dla nas ważnym wyróżnieniem. Świadczy o tym, że cel, jaki obraliśmy na początku – „Uczyć bawiąc i bawić ucząc” – był właściwy.

JuraParki to miejsca atrakcyjne dla całej rodziny, gdzie nie tylko można się zrelaksować i przeżyć ciekawą przygodę, ale także „pobawić” nauką. Obok Parku Rozrywki, Bajkowej Krainy Dinozaurów, Kina Emocji 5D znajdują się tu także m.in. atrakcje, dzięki którym dzieci samodzielnie mogą odkopać, ukryty w piasku szkielet dinozaura. Ważnym wyróżnikiem jest również to, że wszystkie modele dinozaurów powstają pod okiem paleoartystów. Każdy nowy „mieszkaniec” tworzony jest z wielką dbałością o szczegóły i w zgodzie z najnowszymi odkryciami naukowymi.

–  Dbamy o utrzymywanie wysokich standardów naukowych. Współpracujemy ze znanymi w świecie naukowcami –  badaczami dinozaurów oraz odkrywcami ich tropów – dodaje Monika Pękala – Wydajemy publikacje popularnonaukowe, organizujemy wystawy oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży. Otworzyliśmy Prehistoryczne Oceanarium oraz Multimedialny Tunel Czasu –wszystko po to, aby nasi goście mogli zobaczyć, jak wyglądał świat miliony lat temu.

Na terenie JuraParku Krasiejów prowadzone są także wykopaliska. W sezonie letnim można podglądać pracę paleontologów. Jest to również jedyne miejsce w Europie, gdzie turyści podziwiają kości i szczątki przez przeszkloną podłogę – dokładnie w miejscu ich odkrycia.

Więcej informacji o atrakcjach w Jura Parkach na stronie www.jurapark.pl.

 

Źródło: PR

Ziemia Kłodzka
Ziemia Kłodzka położona jest w południowo-zachodniej części Polski w województwie dolnośląskim. Ten przygraniczny...