Jakie butelki stalowe są najlepsze? – test magazynu Outside

Zrzucanie z 50-metrowego klifu i strzelanie z karabinu – pięć stalowych butelek przeszło mocny test, sprawdzający ich wytrzymałość. Które sprawdziły się najbardziej?

Podobnie jak autor testu Joe Jackson, wiele osób ceni izolowane butelki stalowe z co najmniej kilku powodów: dzięki nim piwo pozostaje zimne w lecie, a kawa jest gorąca zimą, są znacznie lżejsze i bardziej wytrzymałe niż szkło oraz wolne od substancji chemicznych występujących w niektórych tworzywach sztucznych, z których opakowania są produkowane. Ale nie wszystkie butelki są sobie równe.

Pięć ulubionych – Sigg Thermo Classic 0.5 l, Klean Kanteen 20 oz Insulated, Miir 500 ml Vaccuum Insulated, Avex Brazos Autoseal Stainless Water Bottle, Hydroflask Insulated 21 oz Water Bottle – Joe Jackson poddał testom wytrzymałościowym i sprawdzającym ich zdolność termoregulacji.

Termoregulacja

Każda z butelek została napełniona mieszaniną wody i lodu o temperaturze nieco powyżej 0 st. C. Następnie pozostawiono je na 24 godziny w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej (ok. 21 st. C).  i zmierzono temperaturę płynu w butelce po tym czasie. Aby sprawdzić, jak udaje im się długo zachować temperaturę ciepłego napoju, do każdej butelki została nalana wrząca woda. Tym razem temperaturę płynów mierzono po 12 godzinach pozostawienia w kuchni, nagrzanej do 21 st. C.

Wytrzymałość

Z początku Joe Jackson z butelkami obchodził się łagodnie: ustawiał na samochodzie i odjeżdżał, by miały okazję spaść, upuszczał je podczas wędrówki w skalnym terenie, zrzucał ze stołu warsztatowego. Butelki okazały się wyjątkowo wytrzymałe, więc zdecydował się zastosować sroższe tortury: zrzucił je z 50-metrowego klifu i strzelał do nich śrutem.

Filmik z przebiegu testów można obejrzeć tutaj

http://www.outsideonline.com/outdoor-gear/gear-shed/gear-guy/What-Are-the-Best-Stainless-Steel-Insulted-Water-Bottles.html?utm_campaign=rss&utm_source=feedly&utm_reader=feedly&utm_medium=xmlfeed

Które z butelek zasługują na uznanie?

Joe Jackson był pod wrażeniem odporności wszystkich stalowym naczyń, ale uważa, że na szczególne uznanie zasługuje butelka izolowana Klean Kanteen. Wytrzymała wszystkie stosowane wobec niej testy wytrzymałościowe, łącznie z uderzaniem kijem golfowym i zakończyła sesję z nadal w pełni funkcjonującym plastikowym korkiem. Klean Kanteen ma zdecydowanie najbardziej trwałą zakrętkę ze wszystkich testowanych butelek. Poza tym bardzo dobrze izoluje zimne napoje, a dzięki szerokiemu otworowi najłatwiej jest wypełnić ją kostkami lodu.

 

Opinie o innych butelkach oraz pozostałe testy można znaleźć na stronie:

http://www.outsideonline.com/outdoor-gear/

 

O marce:

Klean Kanteen to rodzinna firma mająca siedzibę w Kalifornii. Została założona, by dać ludziom alternatywę dla mających szkodliwy wpływ na zdrowie plastikowych opakowań. Pojemniki Klean Kanteen wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, są bezpieczne, zdrowe, lekkie, zdatne do wielokrotnego użytku, wolne od Bisfenolu A (BPA) oraz innych szkodliwych i toksycznych substancji. Pokryte są pięknie wyglądającą, wolną od ołowiu farbą akrylową, a gładkie krawędzie podnoszą wytrzymałość i ułatwiają czyszczenie. Całość procesu technologicznego jest zgodna z najbardziej rygorystycznymi normami ekologicznymi.

Strona dystrybutora: www.ravenoutdoor.com

 PR

No posts found