Jak zaoszczędzić na majówkę?  

Określ cel podróży

Majówka stanowi świetną okazję, aby wybrać się na zasłużony odpoczynek poza miejscem zamieszkania, a nawet zdecydować się na wyjazd zagraniczny. Wycieczkę warto zaplanować wcześniej, aby mieć czas na znalezienie atrakcyjnej oferty i zaoszczędzenie wystarczającej sumy pieniędzy. Jak zdobyć potrzebą kwotę, aby cieszyć się wspaniałym urlopem?

Ustalenie celu podróży jest ważne, aby w ogóle ocenić, czy są szanse na uzbieranie potrzebnej kwoty. Jeżeli na miesiąc przed majówką zdecydujesz, że chcesz odwiedzić Australię, plan nie zostanie zrealizowany – chyba że masz już sporą kwotę oszczędności. W przeciwnym razie zastanów się nad bardziej realną podróżą i tym, co chcesz podczas niej robić. Zamierzasz oddać się wędrówkom wśród bajecznych krajobrazów? Sprawdź, ile musisz zapłacić za wstęp do parku narodowego, ewentualny nocleg w schronisku lub inne atrakcje. Jeżeli wolisz zwiedzać jakieś miasto i kosztować lokalnych potraw, zorientuj się w obecnych cenach. Ułatwi to zarządzanie budżetem.


Codzienne wydatki – zastanów się, czy wszystkie są niezbędne

Gdy cel podróży zostanie określony i wszystkie wydatki podsumowane, należy zastanowić się, ile pieniędzy już mamy odłożonych, a potem trzeba przystąpić do uzupełniania brakującej kwoty. Wbrew pozorom kilkaset złotych można zaoszczędzić w łatwy sposób. Wystarczy chwilowo ograniczyć wyjścia do kina, muzeum, teatru i spotkania w restauracjach oraz kawiarniach, a także powstrzymać się od kupowania kolorowych magazynów i kosmetyków, które wcale nie są niezbędne. W ciągu kilku tygodni budżet domowy zostanie skutecznie podreperowany.

Transport – sprawdź różnych przewoźników

Im wcześnie rozpoczniesz poszukiwania tanich biletów, tym większe prawdopodobieństwo, że je zdobędziesz. Niezależnie od tego, czy będziesz podróżować autokarem czy liniami lotniczymi, część przewoźników oferuje co jakiś czas atrakcyjne promocje. Warto sprawdzić ceny na ich stronach internetowych i złożyć bezpośrednie zamówienie, aby ominąć pośredników obciążających turystów kosztami prowizji.

Noclegi tanim kosztem

Nocleg w niewygórowanej cenie również można znaleźć bez większego trudu i to w całkiem dobrym standardzie, ale majówka może się odbyć jeszcze niższym kosztem, jeżeli zdecydujesz się na couchsurfing, czyli możliwość spania u obcej osoby za darmo. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i poszukać oferty w danym miejscu. Równocześnie ta sama osoba, która zdecyduje się na przyjęcie Ciebie, a także inne mogą skorzystać z oferty noclegu w Twoim domu. Jest to rodzaj wymiany, którego kosztem jest jedynie udostępnienie miejsca do spania innej osobie. Gdy jednak wszystkie metody oszczędności, nie pozwoliły na zebranie pełnej sumy warto zastanowić się na wzięciem szybkiej pożyczki online. Biorąc pożyczkę po raz pierwszy, w niektórych firmach nie płacisz odsetek, jeżeli spłacisz ją w wyznaczonym czasie. Taką ofertę ma m.in. MoneyMan. Jest to dobre rozwiązanie, gdy brakuje niewielkiej kwoty. Należy tylko przemyśleć, czy faktycznie będziemy w stanie oddać pieniądze na czas. Pożyczki i kredyty również wpisują się w efektywne zarządzenie budżetem.

Pożyczka na wypoczynek - czy warto?
Wakacje ? czas, o którym marzy każdy z nas. Wcale nie musimy naszego odpoczynku wybierać w miesiącach...