Jak założyć lokatę bankową?

Chcesz pomnożyć posiadane oszczędności? Rozwiązaniem może być założenie lokaty bankowej. Dowiedz się, jak to zrobić szybko i sprawnie.

Aktualnie oprocentowanie lokat bankowych nie jest wysokie, ale na rynku możesz znaleźć kilka ciekawych ofert. Chcesz założyć lokatę? Okazuje się, że wcale nie musisz wybrać się do najbliższego oddziału banku – dziś lokatę szybko założysz również przez internet. Dowiedz się, jak to zrobić.

Lokata bankowa – na co zwrócić uwagę, zakładając taką?

Zanim założysz lokatę bankową, musisz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, porównując dostępne oferty. Poza oprocentowaniem, które ma wpływ na wysokość zysku, nie możesz zapomnieć o:

  • Czasie trwania lokaty. Chcesz zarabiać na lokatach? Zatem wybieraj lokaty krótkoterminowe. Aktualnie są one najlepiej oprocentowane. Co więcej, po upływie czasu, na jaki lokata została zawarta, możesz znaleźć lepszą ofertę.
  • Sprawdzeniu, czy możesz założyć wybraną lokatę bankową. Nie każdą lokatę będziesz mógł założyć. Dlaczego? W ostatnim czasie w ofercie banków często można znaleźć propozycje przeznaczone wyłącznie dla nowych klientów. Przykład znajdziesz na stronie tego banku: https://www.lionsbank.pl/.
  • Sprawdzeniu, czy będziesz musiał korzystać z dodatkowych produktów bankowych. Zdarza się, że bank zastrzega, że wyższe oprocentowanie będzie naliczał wyłącznie tym klientom, którzy skorzystają również z innych produktów znajdujących się w jego ofercie, np. rachunku bankowego.
  • Sprawdzeniu, jak wygląda kwestia rozwiązania umowy. Jeżeli na lokacie masz zamiar zdeponować wszystkie oszczędności, to powinieneś dowiedzieć się, jak możesz ją rozwiązać i ile będzie cię to kosztować.

Dodatkowo możesz sprawdzić, czy bank gwarantuje dodatkowe korzyści osobom, które założą lokatę bankową, korzystając np. ze smartfona. Takie rozwiązanie jest dziś bardzo często praktykowane przez banki, a to dlatego, że chcą one w ten sposób zachęcić klientów do korzystania z aplikacji mobilnych.

Jak założyć lokatę bankową?

Jeżeli chcesz założyć lokatę bankową, ale nie chcesz udawać się do oddziału banku, to wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową wybranego banku. Dziś większość banków umożliwia klientom założenie lokaty lub zawnioskowanie o kredyt gotówkowy online. To oszczędność czasu i wygoda.

Aby założyć lokatę bankową, będziesz musiał wypełnić wniosek. Korzystasz już z oferty banku, w którym chciałbyś założyć lokatę? W takim razie zaloguj się do swojego konta i dopiero wówczas zawnioskuj o otwarcie lokaty. W ten sposób będziesz musiał wypełnić jedynie uproszczony wniosek.

Po wypełnieniu wniosku i potwierdzeniu, że bank zawrze z tobą umowę o prowadzenie lokaty, pozostaje ci wyłącznie wpłacić pieniądze na wskazany numer rachunku bankowego. Wówczas tez lokata będzie aktywna.

O co warto zapytać doradcę klienta?

Każdy działający na terenie Polski bank utrzymuje infolinię dla klientów. Zanim założysz lokatę, warto wypytać doradcę klienta o kilka kwestii związanych z wygaśnięciem umowy. Przede wszystkim dopytaj, czy lokata, którą zamierzasz założyć, jest lokatą odnawialną. Jeżeli założysz lokatę odnawialną, to nie będziesz musiał zakładać kolejnej.

Rozmawiając z doradcą klienta, warto też upewnić się co do warunków, na których lokata zostanie założona.

Oszczędzaj płacąc kartą za wczasy
Zwykle 5 lub 10% - taki rabat można otrzymać płacąc za wczasy kartą kredytową - wynika z zestawienia...