Jak wybrać nocleg w innym mieście?

Bez względu na to, czy wybieramy się na dłuższy urlop, kilkudniowe szkolenie, czy weekendowy wypad z przyjaciółmi, ważnym etapem zaplanowania wyjazdu jest rezerwacja miejsc noclegowych. Obecnie nie stanowi problemu znalezienie ciekawej oferty noclegowej za pomocą internetu. Wręcz przeciwnie – często możemy poczuć się przytłoczeni nadmiarem propozycji. Warto więc jak najdokładniej sprecyzować hasło, jakiego użyjemy podczas wyszukiwania noclegu – wpisać miasto, rodzaj noclegu lub inne ważne dla nas kryterium. Szukając kwatery, powinniśmy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Pokój z widokiem czy w ścisłym centrum?

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest lokalizacja oferowanych pokoi. Jeśli jedziemy do dużego miasta na szkolenie, które będzie zaczynało się i kończyło w godzinach szczytu, lepiej poszukać noclegu blisko naszego centrum szkoleniowego, niż tracić czas w korkach albo ryzykować spóźnienie. Jeśli natomiast zależy nam na cichej i spokojnej okolicy, z miejscem zabaw dla dzieci albo terenem do grillowania, bardziej sprawdzą się lokale na peryferiach miasta lub na wsi.

Fotogeniczne wnętrze

Mając wszelkie informacje o potencjalnym lokalu podane na jego stronie internetowej, musimy uważnie przeczytać o tym, co dokładnie oferuje i jak wygląda. Co prawda odpowiednie światło i kąt robienia zdjęcia mogą wpłynąć na to, jak prezentuje się dany obiekt, ale zastosowanie takich praktyk nie powinno ujść naszej uwadze. Jeśli wnętrza na zdjęciach są mocno zniekształcone i zaokrąglone, prawdopodobnie ktoś chciał, aby wydawały się większe, niż są w rzeczywistości. Jeżeli na każdym ujęciu okna są szczelnie zasłonięte, możemy podejrzewać, że widok za nimi nie należy do najładniejszych i właściciel chce go przed nami ukryć. Gdy nie zauważymy tego rodzaju manipulacji, możemy zakładać, że to, co widzimy na zdjęciach, odpowiada prawdzie.

O tym również warto pamiętać

Jeśli podczas pobytu w wynajmowanym lokalu będziemy chcieli korzystać z internetu, upewnijmy się, czy będzie tam dostępny i jakiego rodzaju będzie to łącze. Zdecydowana większość noclegów daje również możliwość wykupienia pełnego wyżywienia lub chociaż śniadań i obiadokolacji. Bywa i tak, że śniadania są od razu w cenie noclegu. Mając możliwość przeczytania opinii o interesującym nas pokoju, mieszkaniu lub domu, zróbmy to (np. wpisując w internecie frazę: “polecane noclegi Kraków“). Czasem czyjeś doświadczenia uchronią nas przed stresującym rozczarowaniem albo po prostu pozwolą nam wybrać miejsce w sam raz dla nas.

 


Kraków - aktualnie najlepsza baza noclegowa dla kibiców Euro 2012?
Kraków to obecnie jedyne miasto, które ma wystarczającą liczbę miejsc hotelowych niezbędnych dla sportowców,...
Kontrowersyjny Kraków
  Kraków posiada imponujący dorobek kulturalny i niezwykłą historię, a jednocześnie pulsuje życiem młodych...