Jak spędzać wolny czas w Pruszkowie?

Pruszków jest małym miastem położonym w malowniczej okolicy, nad brzegiem rzeki Utrata. Położony na obrzeżach stolicy, jest częścią aglomeracji warszawskiej. Na dzień dzisiejszy, zamieszkuje go około 60 000 osób. Miasto ma długą historię, której korzenie sięgają piętnastego wieku. Mimo swych niewielkich rozmiarów, przeżyło wiele wojen, a jego infrastruktura była wielokrotnie odbudowywana. Pruszków wciąż się rozwija, zarówno pod względem rozwoju infrastruktury miejskiej, jak i kulturalnym.

Gdzie odbywają się wydarzenia w Pruszkowie? We wrześniu 2008 roku, został oddany do użytku tor kolarski, zaprojektowany przez znanego architekta i sportowca, Wojciecha Zabłockiego. W budowie obiektu zastosowano najbardziej innowacyjne rozwiązania techniczne (głównie w zakresie akustyki oraz oświetlenia), przez co jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Europie wschodniej i centralnej. Na terenie toru, odbywają się także wydarzenia pozasportowe: kulturalne, muzyczne, a nawet sympozja czy targi.

Wiele różnych, mniejszych wydarzeń kulturalnych odbywa się w domach kultury. Na terenie miasta dostępny jest również stadion piłkarski „Znicz”, na którym odbywają się mecze lokalnych drużyn. Stadion spełnia wymagania UEFA dzięki instalacjom drenażu, nawadniania i podgrzewania. To powoduje, że mecze mogą być tam rozgrywane również w okresie wczesnowiosennym, jak i późno-jesiennym. Stadion wykorzystuje drużyna MKS „ZNICZ Pruszków”, a na trybunach może zasiąść ponad 2800 osób.

Stadion w Pruszkowie – nocne oświetlenie, pl.wikipedia.org,  fot. Robert Prochowicz

W mieście można również zobaczyć Halę „Znicz”, która zalicza się do wielkokubaturowych hal sportowych. Oznacza to możliwość umieszczenia obok siebie kilku boisk do siatkówki. Na widowni mieści się około 3000 osób, a w razie organizacji większych wydarzeń sportowych – można dostawić scenę, która zapewni dodatkowych tysiąc miejsc. Obiekt spełnia wszystkie wymagania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a dodatkowo z większych imprez możliwe jest prowadzenie relacji na żywo.

Oprócz stadionu i hal sportowych, w Pruszkowie został otwarty kompleks boisk Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowych. Kompleks został wybudowany, aby szkolić zawodników piłki nożnej w każdym wieku – boiska posiadają elastyczną nawierzchnię. Kompleks jest przeznaczony do całorocznego użytkowania, a jeżeli ktoś chce oglądać treningi zawodników, to na trybunach jest 400 miejsc siedzących.

W Pruszkowie odbywają się też wydarzenia kulturalne, szczególnie w okresie letnim. W Pruszkowskim Kinie Letnim, w każdą niedzielę można obejrzeć ciekawe filmy, siedząc pod gołym niebem. A kolekcjonerzy starych i unikatowych przedmiotów powinni zajrzeć na targ staroci.

Oprócz wydarzeń cyklicznych, raz na jakiś czas odbywają się tu imprezy masowe oraz zawody sportowe. Wszystkie informacje dotyczące lokalnych wydarzeń można sprawdzać za pośrednictwem internetu. Istnieją nawet strony tematyczne zajmujące się opisem miejsc, wydarzeń oraz obiektów w mieście Pruszków.

No posts found