Jak poprawić zdjęcia z podróży?

Wielu ludzi żyje w wyimaginowanym świecie, dosłownie w alternatywnej rzeczywistości i łudzi się, że piękne zdjęcia które widzą to zasługa bardzo drogiego profesjonalnego aparatu lub umiejętności fotografa. Czy tak jest na prawdę?

Oczywiście, że sprzęt i doświadczenie jest ważne, ale w dzisiejszych czasach już nie najważniejsze. Wystarczy trochę podrążyć i zgłębić temat fotografii, aby ograbić się ze złudzeń. Większość tego co widzimy w książkach, gazetach i internecie nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Już pomijamy tutaj filmy, które całkowicie zakrzywiają rzeczywistość, ale musimy sobie zdawać sprawę, że nawet najlepsi fotografowie więcej czasu spędzają przed komputerem niż z aparatem w dłoni. Nie będziemy teraz oceniać czy to dobrze, czy źle, bo dla większości ludzi liczy się osiągnięty efekt, a nie droga do niego. Wiadomo jednak, że są również grupy fotografów gardzące obróbką, ale w dzisiejszych czasach wszechobecnych komputerów i technice obróbki cyfrowej nie ma ich wielu. Co najważniejsze nie musimy wydawać majątku aby nasze zdjęcia z podróży wyglądały tak jak z profesjonalnych sesji fotograficznych. Nie musimy nic płacić gdyż dostępne są darmowe programy do obróbki zdjęć takie jak Photoscape – bardzo proste i zupełnie darmowe narzędzie przeznaczone do obróbki fotografii dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Photoscape wyposażony jest w prosta przeglądarkę zdjęć, z poziomu której można przygotować pokaz slajdów, oraz w edytor fotografii. W edytorze można pracować tylko nad pojedynczym zdjęciem lub załadować od razu całą serię. Do dyspozycji w programie mamy także przydatne narzędzia do zmiany rozmiaru zdjęcia, dostosowanie jasności, kontrastu i kolorów (również automatyczne), oraz korektę oświetlenia w tle i filtry (obszar ostrości, poświata, barwienie, zdjęcie czarno-białe i podobne). Dodatkowo możemy dzięki niemu usunąć efekt czerwonych oczu, wykonać podstawowy retusz za pomocą klonowania oraz dodać do zdjęć ciekawe elementy. Do wyboru mamy kilka ciekawych zabawnych ramek, tekst i komiksowe dymki. Photoscape został również wyposażony w narzędzia do masowej zmiany nazw plików oraz przechwytywania zrzutu pulpitu. Program umożliwia również pobranie koloru z punktu na zdjęciu i przygotowanie zdjęć do druku.

Wystarczy pobawić się programem przez chwilę aby osiągnąć zadowalające nas efekty. Po dwóch podejściach do programu obróbka zdjęć będzie dla nas prosta, szybka i przyjemna.

Źródło: pliki.pl

Turystyka górska: sposób na krótszy i dłuższy wyjazd
Wędrówki piesze to nie tylko sposób na zdrowy tryb życia, ale także fantastyczna okazja do odkrywania...
Egipt, kraina wiecznych tajemnic i niezwykłych przygód!
Egipt, ten starożytny kraj położony w sercu Bliskiego Wschodu, od zawsze fascynował i przyciągał podróżników...
Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Hotel czy apartament: co lepiej wybrać na nocleg?
Wybór noclegu to nie tylko kwestia czterech ścian i dachu. Warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować...
Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
Hotel nad morzem z basenem krytym
Jeżeli marzysz o wypoczynku w miejscu, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, hotele w miejscowościach...