Jak poprawić zdjęcia z podróży?

Wielu ludzi żyje w wyimaginowanym świecie, dosłownie w alternatywnej rzeczywistości i łudzi się, że piękne zdjęcia które widzą to zasługa bardzo drogiego profesjonalnego aparatu lub umiejętności fotografa. Czy tak jest na prawdę?

Oczywiście, że sprzęt i doświadczenie jest ważne, ale w dzisiejszych czasach już nie najważniejsze. Wystarczy trochę podrążyć i zgłębić temat fotografii, aby ograbić się ze złudzeń. Większość tego co widzimy w książkach, gazetach i internecie nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Już pomijamy tutaj filmy, które całkowicie zakrzywiają rzeczywistość, ale musimy sobie zdawać sprawę, że nawet najlepsi fotografowie więcej czasu spędzają przed komputerem niż z aparatem w dłoni. Nie będziemy teraz oceniać czy to dobrze, czy źle, bo dla większości ludzi liczy się osiągnięty efekt, a nie droga do niego. Wiadomo jednak, że są również grupy fotografów gardzące obróbką, ale w dzisiejszych czasach wszechobecnych komputerów i technice obróbki cyfrowej nie ma ich wielu. Co najważniejsze nie musimy wydawać majątku aby nasze zdjęcia z podróży wyglądały tak jak z profesjonalnych sesji fotograficznych. Nie musimy nic płacić gdyż dostępne są darmowe programy do obróbki zdjęć takie jak Photoscape – bardzo proste i zupełnie darmowe narzędzie przeznaczone do obróbki fotografii dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Photoscape wyposażony jest w prosta przeglądarkę zdjęć, z poziomu której można przygotować pokaz slajdów, oraz w edytor fotografii. W edytorze można pracować tylko nad pojedynczym zdjęciem lub załadować od razu całą serię. Do dyspozycji w programie mamy także przydatne narzędzia do zmiany rozmiaru zdjęcia, dostosowanie jasności, kontrastu i kolorów (również automatyczne), oraz korektę oświetlenia w tle i filtry (obszar ostrości, poświata, barwienie, zdjęcie czarno-białe i podobne). Dodatkowo możemy dzięki niemu usunąć efekt czerwonych oczu, wykonać podstawowy retusz za pomocą klonowania oraz dodać do zdjęć ciekawe elementy. Do wyboru mamy kilka ciekawych zabawnych ramek, tekst i komiksowe dymki. Photoscape został również wyposażony w narzędzia do masowej zmiany nazw plików oraz przechwytywania zrzutu pulpitu. Program umożliwia również pobranie koloru z punktu na zdjęciu i przygotowanie zdjęć do druku.

Wystarczy pobawić się programem przez chwilę aby osiągnąć zadowalające nas efekty. Po dwóch podejściach do programu obróbka zdjęć będzie dla nas prosta, szybka i przyjemna.

Źródło: pliki.pl

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....