Jak niedrogo spędzić wczasy nad morzem?

Od kilku lat panuje opinia, że wczasy nad Bałtykiem są drogie i nieopłacalne. Biura podróży oferują kolejne wycieczki zagraniczne do Turcji, Hiszpanii, czy Egiptu, które choć kuszą niskimi cenami, bardzo często nie uwzględniają wielu innych wydatków. Dlatego Polacy bogaci w nowe doświadczenia ponownie powracają nad polskie morze, które oferuje wiele atrakcji i przepiękne krajobrazy. Czy istnieje jakiś sposób na to, by wyjazd był wspaniałym i niedrogim wspomnieniem? Ile kosztują wczasy nad morzem?

Jeżeli pragniemy spędzić wakacje nad urokliwym Bałtykiem nie wydając przy tym zbyt wielu pieniędzy, istnieje kilka warunków, których należy przestrzegać. Pierwszym z nich jest wybranie niewielkiej miejscowości, ponieważ w małych kurortach ceny są dużo bardziej przystępne. Choć pozornie może się wydawać, że w większych miejscowościach istnieje dużo większa konkurencja, co sprawia, że ceny są niższe, okazuje się, że to błędne postrzeganie. Większość osób idąc tym tokiem rozumowania, wybiera takie kurorty jak Kołobrzeg, które w sezonie letnim są zatłoczone po brzegi nie tylko na plażach, lecz także przy deptakach, restauracjach i klubach.

Kolejnym krokiem jest wybór pensjonatu, który jest niedrogi, a przy tym oferuje dobre warunki mieszkalne. Dlatego warto wybierać miejsca, których fotografie znajdują się na stronach internetowych lub ewentualnie poprosić właścicieli ośrodka o wysłanie kilku fotografii pokoju. Jeżeli chce się zapłacić mniej za pokój, najlepiej z dużo większym wyprzedzeniem planować swój wyjazd. W sezonie nawet trzy lub cztery miesiące przed urlopem mogą okazać się za krótkim okresem na znalezienie taniej kwatery. Warto nie zapominać o tym, że im bliżej sezonu wakacyjnego, tym ceny rosną. Jeżeli więc wyjazd będzie niezaplanowaną decyzją, to trzeba się liczyć z tym że bardzo ciężko będzie nam znaleźć tanie miejsce noclegowe. Osoby, które lubią kontakt z naturą i nie zależy im na wyjątkowych wygodach, mogą zdecydować się na najtańszą formę pobytu nad morzem, czyli nocleg na polu kempingowym lub namiotowym. Dzięki temu zaoszczędzone pieniądze można wydać na inne przyjemności.

 

Wielka grecka przygoda: poradnik dla podróżujących
Grecja, kraj o bogatej historii, kulturze i niezwykłych krajobrazach, jest jednym z najbardziej pożądanych...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Rybne smaki polskiego lata: Jakie ryby warto zjeść nad Bałtykiem?
Latem, kiedy słońce świeci najjaśniej, a fale Bałtyku szepczą zaproszenie do wypoczynku, nie ma nic lepszego...
Wakacje 2023: Eksperci prognozują wyjątkowy sezon i wzrost cen
W miarę jak lato coraz bardziej się zbliża, Polacy gorączkowo planują i rezerwują swoje wymarzone wakacje....
Odkryj tajemnice greckiej kuchni: kulinarna podróż do serca śródziemnomorskiego raju
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, jak to jest podróżować do egzotycznego miejsca, gdzie każdy dzień jest...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...