Informacja po targach REKREACJA i Festiwalu Miast Partnerskich w Bielsku – Białej

W dniach od 15 do 17 czerwca w nowoczesnej hali pod Dębowcem w Bielsku – Białej odbyła się druga edycja targów REKREACJA 2012. Ich celem było zaprezentowanie atrakcyjnych regionów i miejscowości zarówno w kraju jak i zagranicą a także promocja aktywnego wypoczynku, zdrowego trybu życia oraz popularyzacja nowoczesnych metod rehabilitacji. Targom towarzyszył Festiwal Miast Partnerskich zorganizowany przez Urząd Miasta w Bielsku – Białej.

Podczas tego trzydniowego festynu dla mieszkańców Podbeskidzia każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na największym i ciekawie zaaranżowanym stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej można było zapoznać się z bardzo różnorodną ofertą atrakcyjnych zakątków województwa śląskiego. Na stoisku Euroregionu Beskidy, który zgodnie z hasłem „Beskidy bez granic” wiele czyni dla rozwoju transgranicznej współpracy na obszarze Beskidów, można było uzyskać informację i foldery promujące ten bardzo atrakcyjny pod względem turystyczno – krajoznawczym region. Oprócz ofert biur podróży wyjazdów do ciekawych zakątków świata, na targach znaleźć można było atrakcyjne propozycje spędzenia czasu wolnego od pracy czy też aktywnych form wypoczynku weekendowego w blisko położonych ośrodkach wypoczynkowych czy ośrodkach SPA.

W Salonie Sportu promowano aktywne formy turystyki i sportów, m.in. górskich, halowych i outdoorowych oraz udzielano porad prawidłowego stosowania kijów w marszach „nordic walking”.

W Salonie Rehabilitacja natomiast prezentowano najnowocześniejsze metody diagnostyki i rehabilitacji, szczególnie w przypadku dolegliwości czy kontuzji w obrębie kolan, bioder, kręgosłupa oraz innych dysfunkcji ruchowych.

Z dużym zainteresowaniem nauczycieli spotkała się konferencja „Turystyka szkolna w świetle przepisów oświatowych i ustawy o usługach turystycznych” a duża liczba zadanych pytań świadczyła o aktualności tej problematyki.

Prezentacjom na stoiskach towarzyszyły występy estradowe zespołów reprezentujących miasta partnerskie: Baia Mare (Rumunia), Wolfsburg (Niemcy), Żylinę (Słowacja) i Ustkę oraz Dom Kultury w Wapienicy (dzielnica Bielska – Białej).

Były też spotkania z podróżnikami, degustacje regionalnych potraw i przysmaków, kiermasz sztuki ludowej beskidzkich twórców, nauka masażu serca i sztucznego oddychania prowadzona przez ratowników z Beskidzkiej Grupy GOPR, gry i konkursy sprawnościowe i zręcznościowe. Najmłodsze dzieci były zapraszane do specjalnego salonika z opiekunką. Największym zainteresowaniem maluchów cieszyło się malowanie twarzy w biało-czerwone motywy związane z Euro 2012. Targi odwiedziła oficjalna delegacja z Gaziantep (Turcja) w związku z współpracą z Zespołem Szkół Agrotechnicznych i Ogólnych w Żywcu. Pokazy sztuk walki w wykonaniu uczniów tej szkoły spotkały się z szerokim zainteresowaniem.


Piękna pogoda spowodowała, że wielu potencjalnych zwiedzających wybrało się w góry lub na baseny i stąd na targi dotarło ich nieco mniej niż oczekiwano.

 
Źródło: PR

Targi LATO już w najbliższy weekend
Już jutro rozpoczną się XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2013. Wyczekiwany Wielki Kiermasz Turystyczny...
Trwają zapisy na jubileuszowy TOUR SALON!
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń wystawców do udziału w największych w Polsce targach turystycznych...