II Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

Już 27 i 28 marca 2015 roku rusza w Środzie Wielkopolskiej drugi Festiwal Podróżniczy organizowany przez Stowarzyszenie Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżnicza, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe.

Początek wiosny upłynie w Środzie Wielkopolskiej pod znakiem dużej dawki podróżniczych opowieści, zdjęć, slajdów i gawęd. W ciągu dwóch dni będzie można usłyszeć 8 prezentacji podróżniczych w tym 5 konkursowych. W trakcie trwania festiwalu będzie możliwość osobistego poznania podróżników którzy wędrowali na każdym kontynencie naszego globu ziemskiego – od Australii, Azję, Afrykę po Amerykę a takżę Arktykę.

Inauguracja festiwalu odbędzie się w piątek 27 marca w Ośrodku Kultury przy ulicy  20 Października 30 w Środzie Wielkopolskiej od prezentacji specjalnych, a jedną z nich będzie prezentacja Władysława Grodeckiego jednego z dziesięciu znanych polskich podróżników. Władysław Grodecki wśród największych osiągnieć podróżniczych ma 4 samotne kilkunastomiesięczne wyprawy podróżnicze dookoła świata m.in. dla uczczenia rocznicy “Odkrycia Ameryki”-1992-94, Samotna 10-miesięczną wyprawe w 1999-2000 dla uczczenia 80 rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz również 10–miesięczną wyprawa dookoła świata maj-2002r.- marzec-2003r. Przez  Kraków- Warszawę – Helsinki- Nowy Jork- USA- Kanada- USA- Meksyk- Gwatemala- Honduras- Nikaragua- Costa Rica- Panama- Kolumbia- Ekwador- Peru- Boliwia- Argentyna- Chile – Bangkok – Frankfurt- Warszawa)

Podróż kojarzy się na przede wszystkim z odbyciem drogi. Tym razem podróż odbędziemy wraz z prelegentami, których prezentacje, zdjęcia i opowieści zabiorą nas w niepowtarzalna podroż dookoła świata. Uważajcie jest to naprawdę możliwe!

Kto będzie walczył o statetkę “Klubu Szalonego Podróżnika” 2015 o tym dowiemy się niebawem, gdyż do 15 lutego 2015 czekamy na zgłoszenia. Formularz oraz dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem: http://festiwal.ksp.gregorytravel.pl, albo na fan page: https://www.facebook.com/klub.szalonego.podroznika. Głównym organizatorem II Festiwalu Podróżniczego jest Stowarzyszenie “Klub Szalonego Podróżnika”, które powstało w sierpniu 2014 roku, a od października 2013 działało jako Klub Szalonego Podróznika i jest coraz bardziej rozrastającym się klubem w Poznaniu.

Klub organizuje spotkania podróżnicze na których każdy podróżnik ma możliwość opowiedzenia o swojej niezwykłej odbytej już podróży. Szczegóły można uzyskać na fan page.

II Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika to przede wszystkim wrażenia, niezapomniane emocje, wiele niezwykłych przygód i zabawy, uśmiechu oraz wiele różnorodności podróżniczej w tym wiedzy, którą można zaczerpnąc z pierwszej ręki, a nie z książki do której serdecznie zapraszam – mówi Grzegorz Posała, prezes Stowarzyszenia Klubu Szalonego Podróżnika.

 

PR

           

No posts found