Huczne rozpoczęcie budowy nowego parku rozrywki

Adventure World Warsaw debiutuje niezwykłą imprezą

Takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było. W sobotę, 21 lipca park Adventure World Warsaw  (AWW) hucznie świętował rozpoczęcie budowy wraz z miastem i gminą Grodzisk Mazowiecki. Uroczystość odbyła się na terenie inwestycji o powierzchni ok. 230 hektarów, na której już za 3 lata powstanie ten ogromny, tematyczny kompleks rozrywkowy.

„Dziś jest bardzo szczególny, ważny dzień, nie tylko dla mnie, ale także dla mieszkańców Polski i Europy Środkowo-Wschodniej” – powiedział Peter Jan Mulder, Prezes AWW. – „Przez wiele lat marzyłem i snułem plany dotyczące tego, czego dziś jesteście świadkami. Jestem dumny, że możemy zmienić polską rzeczywistość poprzez stworzenie nowego miejsca, oferującego rozrywkę dla całej rodziny na najwyższym światowym poziomie”– dodał.

Brama do przygody, jaka czekała na gości tego wieczoru, miała postać ogromnych drzwi o wysokości 8 metrów. Tego wieczoru świętować razem z Adventure World Warsaw  przybyło ponad 400 gości i około 60 przedstawicieli mediów. Wszystkim wręczono „Przewodnik po uroczystości rozpoczęcia budowy” w formie stylizowanej na zabytkową mapę, na której zaznaczono wszystkie najważniejsze punkty i atrakcje tego wyjątkowego wieczoru.

Impreza została zaprojektowana i zrealizowana przez firmę Jora Entertainment. Projektanci w magiczny wręcz sposób zamienili teren położony wśród pól kukurydzy w zapierającą dech w piersiach krainę, w skład której weszły namioty w kształcie kopuł, reprezentujące pięć różnych krain tematycznych parku Adventure World Warsaw. Wnętrza każdego z pięciu namiotów pod względem wystroju i atmosfery odpowiadały nastrojowi poszczególnych krain. Smakowite przekąski  o magicznym wyglądzie witały gości w poszczególnych częściach parku, między innymi ogromnych rozmiarów pączki z kolorowymi posypkami i wielkie zakręcone lizaki w Krainie Magicznych Stworzeń czy intrygujące dania kuchni molekularnej w Zaginionym Królestwie. W Krainie Legend witały gości egzotyczne dźwięki bębnów i smakowite sushi serwowane na ruchomym barze. W swojskiej Baśniowej Polsce goście mogli natomiast posilić się przysmakami jak ze szlacheckiej uczty: pieczoną kaczką czy staropolskimi pierogami. „Chcieliśmy, żeby atmosfera tego wieczoru całkowicie pochłonęła naszych gości, przeniosła ich w niezwykły świat parku tematycznego i dała im przedsmak tego, co już niedługo powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy” – powiedziała Marjolein van de Stolpe, Dyrektor Generalny Jora  Enertainment.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był 15-minutowy pokaz fajerwerków, który nastąpił po części oficjalnej złożonej z przemówień honorowych gości. Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, podkreślając niezwykły charakter wieczoru i doniosłość wspólnie świętowanej chwili. „Przez kilka ostatnich lat blisko współpracowaliśmy z Prezesem Peterem Mulderem i jego zespołem, aby ta chwila mogła stać się dziś rzeczywistością” – powiedział Burmistrz Benedykciński.

Innymi osobistościami, które pojawiły się na scenie tego wieczoru byli Klaus Betz, prezes firmy Imtech, która została wybrana generalnym wykonawcą Adventure World Warsaw, a także Roland Mack, Prezes Zarządu IAPPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Rozrywki i Atrakcji), Prezes Europa Park i założyciel Mack Rides. Wszyscy podkreślali wyjątkowość inwestycji i ogromny wpływ, jaki wywrze ona na społeczność  lokalną, całą Polskę a także ten region Europy.

Więcej informacji na temat Adventure World Warsaw Parks & Resort, a także zdjęcia z wyjątkowej imprezy Rozpoczęcia Budowy Parku AWW znaleźć można na stronie www.adventureworldwarsaw.com

 

Źródło: PR

No posts found