Hotel w Gdańsku w trosce o udane wakacje seniorów

Lato to dobra pora do zmiany otoczenia i klimatu przez starszych ludzi. Wyjazd nad morze to możliwość regeneracji sił, a także podreperowania zdrowia. Stąd też seniorzy pragną łączyć bierny i aktywny wypoczynek z zabiegami rehabilitacyjnymi, czy odnową biologiczną w SPA. Gdańsk stwarza doskonałe warunki do takiego odpoczynku. W wielu hotelach czekają na seniorów gabinety rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne itp.

Oprócz odnowy organizmu seniorzy nastawiają się na turystykę pieszą i rowerową. Gdańsk jest miastem o dużych walorach turystycznych. Zabytkowa Starówka zachęca do pieszych spacerów. Żelaznym punktem każdego turysty jest spacer po Trakcie Królewskim, który stanowi ul. Długa i Długi Targ. Wznoszą się tu najpiękniejsze budowle świeckie miasta: Ratusz Głównego Miasta, gdzie obecnie mieści się Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, oraz Dwór Artusa – dawne miejsce spotkań patrycjuszy, kupców i rzemieślników. Konieczne trzeba zwrócić uwagę na symbol Gdańska – Fontannę Neptuna, pochodzącą z XVII wieku. 

Przechadzając się brzegiem Motławy, nie sposób nie zauważyć  kolejnego symbolu tego portowego miasta – żurawia. Jest to największy dźwig średniowieczne Europy. Służył do przeładunku towarów i stawiania masztów na statkach, a także pełnił funkcję miejskiej bramy.

Inne miejsce spacerów to wybrzeże. Miłośnikom wycieczek rowerowych polecamy dobrze przygotowane trasy rowerowe po mieście i okolicach.

Zabytkowe centrum miasta oraz tereny przybrzeżne są najbardziej przyjazne dla seniorów. Mnóstwo tu restauracyjek, kawiarni, lokali przytulnych, z przyjemną atmosferą i profesjonalną obsługą, gdzie w cieniu parasola można odpocząć i napić się mrożonej kawy czy zjeść smaczny posiłek

Dla osób starszych nie bez znaczenia jest lokalizacja hotelu. Najchętniej są wybierane hotele w Gdańsku o dobrej lokalizacji, skąd jest blisko do centrum i na plażę. Accorhotels proponuje internetową rezerwację hoteli  usytuowanych nieopodal Długiego Targu (Novotel Centrum, Mercure Stare Miasto) oraz blisko morza (Novotel Marina oraz Orbis Posejdon). Hotele dysponują pokojami dla osób niepełnosprawnych i podjazdami dla wózków inwalidzkich.


http://www.accorhotels.com/hotel-directory/pl/europa/polska/gdansk/hotel-gdansk.htm – najlepsze hotele na wybrzeżu

 

ADVER

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...