Hiszpania – gwarancja słonecznych wakacji

Hiszpania jest jedną z popularniejszych destynacji wśród naszych rodzimych turystów. Kraj oferuje wiele możliwości spędzania wakacji, począwszy od zwiedzania, przez wypoczynek na plaży czy uprawianie sportów wodnych. Za spędzeniem urlopu w Hiszpanii przemawia także różnorodność miejsc turystycznych – południowe wybrzeże, Baleary czy Wyspy Kanaryjskie.

            
                                        Katedra Sagrada Família w Barcelonie

Jeszcze kilka lat temu wakacje w Hiszpanii nie były tak popularne, głównie ze względu na wysokie ceny wycieczek. Jednak teraz, po kryzysie finansowym, Hiszpania jest krajem dużo bardziej atrakcyjnym cenowo. Turystów zyskuje także przez niepokoje w krajach Afryki Północnej, takich jak Egipt czy Tunezja, które tracą na popularności.

Gdzie na wakacje w Hiszpanii?
Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy.

Najbardziej uniwersalne wydaje się być południowe wybrzeże, czyli regiony takie jak Costa del Sol, Costa Dorada czy Costa Blanca. Tutaj możemy po pierwsze cieszyć się z piaszczystych plaż nad Morzem Śródziemnym, z drugiej strony zawsze możemy udać się w głąb kraju aby oddać się pasji zwiedzania. Jeśli zdecydujemy się na taką opcję, z pewnością powinniśmy odwiedzić stolicę Katalonii – Barcelonę, która swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim budowlą zaprojektowanym przez słynnego architekta Antonio Gaudiego. Należą do nich m.in. słynna Sagrada Familia czy Parc Guell.

Jeśli skupiamy się na wypoczynku na plaży warto wybrać się na jedną z Wysp Kanaryjskich. Najpopularniejsze z nich to Fuerteventura, Gran Canaria oraz Teneryfa i Lanzarote. Każda z nich oferuje coś innego, stąd przed wyjazdem warto dowiedzieć się o nich więcej. Przed wyjazdem na wakacje do Hiszpanii warto odwiedzić portal turystyczny Travelmaniacy.pl, w którym znajdziemy wiele praktycznych porad. Dzięki nim będziemy mogli dokładnie przygotować się do naszego wypoczynku.

Hiszpańskie wyspy
Wyspy należące do Hiszpanii możemy podzielić na Baleary oraz Wyspy Kanaryjskie. Na Balearach najpopularniejsza jest Ibiza, słynąca z wielu bardzo dużych dyskotek na których grają najlepsi didżeje. To właśnie tutaj przybywają rzesze młodych Europejczyków szukających wakacyjnej rozrywki. Mniej popularne, są Majorka oraz Minorka.

Wyspy Kanaryjskie są jednak dużo bardziej popularne. Któż z nas nie słyszał, lub nie przeglądał oferty wycieczek w biurze podróży na Gran Canarię, Lanzarote czy chociażby Teneryfę lub Fuerteventurę? Należy pamiętać że każda z wymienionych wysp jest zupełnie inna jeśli chodzi o klimat, a to ze względu na ich położenie. Co więcej nawet na jednej z nich klimat może różnić się w zależności od tego czy znajdujemy się na północy czy południu wyspy. Idealnym przykładem jest tutaj Gran Canaria. Spędzając na niej urlop w sezonie letnim, na południu możemy cieszyć się przepiękną słoneczną pogodą, podczas gdy na północy (np. w stolicy wyspy – mieście Las Palmas) może wiać, a nawet popadać deszcz. Stąd też, wszystkie kurortu wypoczynkowe na Gran Canarii znajdują się właśnie w południowej części wyspy.

grafika: pl.wikipedia.org

Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Gdzie warto wybrać się na obóz młodzieżowy?
Młodzi ludzie czekają na wakacje przez cały rok, warto więc zaplanować je w sposób, który zapewni im...
Na wycieczki wybierz hostel!
Podróżowanie otwiera na nowe doświadczenia, pozwala poznać różne kultury i ludzi. Wybór odpowiedniego...
Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....