Gorączka grudniowych zakupów

Już od połowy listopada muzyka w radio, reklamy w telewizji i prasie, wystawy sklepowe, przypominają, że mimo zimowej aury zbliża się najgorętszy okres w roku. Od dawna wiemy, że grudzień to już nie tylko świąteczne duchowe uniesienia, ale i kolejno: Mikołajki, Wigilia oraz Sylwester.

Przywiązani do tradycji chcemy, żeby stół Wigilijny uginał się pod ciężarem dwunastu potraw, żeby Mikołaj był szczególnie bogaty, a Sylwester- iście szampański. Trudno nie ulegać szałowi zakupów, gdy oferty są tak korzystne, promocje tak nęcące, a wszyscy wokół rozmawiają o jednym: prezentach. Jedno jest pewne, w grudniu ciężko jest dopiąć domowy budżet.

Bezpiecznie pożyczaj to dobry zwyczaj

Kiedy wydatki przekraczają stan naszego konta, rozwiązaniem może okazać się pożyczka. Małe kwoty, ciągle chętnie pożyczamy od rodziny. Jednak kumulacja wydatków w końcówce roku powoduje, że i rodzina może nie pomóc. Na szczęście jest coraz więcej możliwości, by finansowo czuć się niezależnym. W sytuacji nagłej, kiedy pieniądze są potrzebne „na już”, a kwota jest niewielka, dobrze sprawdzają się pożyczki krótkoterminowe na mała sumę. Przed wyborem pożyczkodawcy należy jednak rzetelnie zebrać informacje na temat firmy oferującej owe usługi. Od niedawna w Polsce funkcjonuje marka Ekspres Kasa, są to pożyczki oferowane przez firmę Ferratum, europejskiego lidera w tym sektorze. Doświadczenie wynikające z obecności w 13 krajach europejskich jest czynnikiem, który może wzbudzać zaufanie do firmy. Ekspres Kasa dostarcza pieniądze na konto lub wprost do rąk pożyczkobiorcy w ciągu zaledwie dwóch dni. Wystarczy mieć 21 lat i wysłać sms wg. instrukcji na stronie. Ekspres kasa została wymieniona w czołówce rankingu opublikowanego na stronie www.1sekunda.com.pl. Ranking powstał w oparciu o podstawowe wskaźniki, którymi kierują się pożyczkobiorcy przy braniu kredytu gotówkowego lub pożyczki gotówkowej. Podstawowe parametry oceniane przy ustalaniu kolejności to: realna stopa oprocentowania pożyczki, przejrzystość i konkurencyjność oferty. Termin spłaty takiej pożyczki jest krótki, co z jednej strony jest mobilizujące, z drugiej natomiast wymaga refleksji czy w ciągu 15 dni uda się uregulować zobowiązania.

źródło : PR

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...