Gdynia wytycza trendy – realizacja Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego zgłoszona do konkursu DesigNowe Miasto 2011

10 miast stanęło do konkursu DesigNOWE Miasto 2011. To obecnie najważniejszy w Polsce konkurs dedykowany dla miast kreatywnych, organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Miast Regionów PROREGIONA, TVP oraz LOTTO. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu w przestrzeni miejskiej. Dzięki konkursowi Gdynię oraz wiele innych polskich miast widzowie programu 1 TVP mogli poznać od nowoczesnej i najbardziej kreatywnej strony.

“W konkursie należało zgłosić konkretny, zrealizowany projekt, czyli inwestycję już zakończoną. Wybór Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, dokładnie ‘rewitalizacja hal łukowych dawnej zajezdni autobusowej’ nie był przypadkowy. Choć obecnie realizowany jest II i III etap rozwoju Parku – ogromna inwestycja ze środków UE, to już obecne efekty uruchomienia Parku dzięki projektowi z 2001 r. mogą stanowić wzór w skali Polski i Europy” – mówi Anna Somorowska, prezes Agencji Rozwoju Gdyni, która złożyła ofertę do konkursu.

Oddaj swój głos na ulubione miasto dobrego wzoru! Konkurs główny zostanie rozstrzygnięty w wyniku obrad jury, ale już obecnie trwa konkurs internetowy, który elektryzuje setki tysięcy mieszkańców oraz miłośników dobrego designu z całej Polski. Głosować można na stronie: http://lotto4citylife.pl – zakładka DesigNOWE Miasto. Wszystkich miłośników miast dobrego wzoru, w tym Gdyni zachęcamy gorąco do udziału w konkursie. Wśród głosujących rozlosowana zostanie wycieczka do Barcelony. Gdynia – azymut na europejskie miasto design.

Miasto Gdynia, które jako pierwsze miasto w Polsce postawiło na nowoczesną kreację – wzornictwo przestrzeni miejskiej, a także innowacje poprzez design. Gdynia angażuje się zarówno w procesy wspierania sektorów kreatywnych (wydarzenia, warsztaty), inkubowanie i rozwijanie talentów, jak i podejmowanie takich wyzwań jak innowacje w architekturze i przestrzeni miejskiej, czy unikalne projekty rewitalizacji obiektów poprzemysłowych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali na zakończenie Dni Designu – 25 maja, w Pałacu Wilanowskim w Warszawie.

KONTAKT:
Anna Somorowska
tel. (58) 669 70 04
e-mail: sekretariat@arg.gdynia.pl

Źródło informacji: Agencja Rozwoju Gdyni

źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...