Fuerteventura na Kanarach – wyspa światła

Co warto zobaczyć na rajskiej wyspie Fuerteventura?

Fuerteventura urzeka ilością atrakcji. Warto zajrzeć do Parque Natural Dunas de Corralejo, parku, który ulokowany jest w północnej części wyspy pełnym pięknych wydm, równych i białych oraz niesamowitych plaż. Można się tu zrelaksować i wyciszyć, a jednocześnie cieszyć się pięknem krajobrazów. Obok parku znajduje się miejscowość Corralejo, a niedaleko niej krater wulkanu Bayuya o wysokości 269 metrów n.p.m. Świetną przygodą może okazać się spacer na szczyt owego wulkanu, zwłaszcza, że czekają tam wspaniałe widoki.

Cudowne plaże czekają nie tylko w Parque Natural Dunas de Corralejo, jest ich naprawdę wiele na Fuerteventurze. Jedne z ciekawszych to Playa de Cofete, Playa de Bervolento, czy też ulokowana na północy – Grandes Playas lub na południowym wschodzie – Playa de Sotavento. To niesamowicie piękne plaże piaszczyste gwarantujące boski wypoczynek. W miasteczku Ajuy zaś czeka czarna plaża, a prócz niej malownicze jaskinie.

By poznać lepiej tradycję oraz kulturę Fuerteventury warto wybrać się do miasteczka Tefia, w którym znajduje się Muzeum Etnograficzne. By zachwycać się pięknem białych domków wybudowanych za zboczach brązowych wzniesień trzeba zawitać do Betancurii, niezwykłej wioski, w której również można odnaleźć muzea, jak i ruiny XV-wiecznego klasztoru Franciszkanów czy Kościół Świętej Marii. To jednak dopiero początek atrakcji czekających na słonecznej Fuerteventurze…


Kiedy jechać i gdzie spać..

Na Fuerteventurę najlepiej wybrać się latem lub jesienią, choć zimą także można zażywać kąpieli wodnych, bowiem klimat jest tu łagodny. Jeśli zaś pragnie się po wyspie wędrować każda pora roku jest dobra, choć niewątpliwie najładniej jest wiosną.

Ceny wyjazdów na tę rajską wyspę zaczynają się już poniżej 2000 zł, bowiem Fuerteventura jest jedną z tańszych Wysp Kanaryjskich [ceny wczasów Fuerteventura all inclusive na wyspykanaryjskie.pl]. Znajduje się tu wiele luksusowych hoteli, jak i tańszych hosteli, w których za nocleg płaci się już od ponad 50 zł.


Artykuł autorstwa redakcji serwisu www.wyspykanaryjskie.pl


Wyspy Kanaryjskie na wakacje...
Ten wyjątkowy archipelag wysp oddalony jest od Europy o 1000 kilometrów, a bliskość Afryki w znacznym...