Finał 76. Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Roku 2010

W sobotę 8 stycznia 2011 r. podczas Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w Teatrze Polskim, rozstrzygnięty został 76. Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2010 roku, organizowany przez Przegląd Sportowy i TVP.

„Najlepsi z najlepszych” zostali wybrani przez kibiców, czytelników Przeglądu Sportowego i widzów Telewizji Polskiej, którzy oddawali swoje głosy za pomocą kuponów, sms-ów i sportowego serwisu internetowego www.mistrzowiesportu.pl. Najlepszym sportowcem minionego roku została Justyna Kowalczyk. Drugie miejsce w plebiscycie zajął Tomasz Gollob a trzecie przypadło Adamowi Małyszowi.

Kapituła  złożona z dziennikarzy Przeglądu Sportowego i TVP Sport przyznała tradycyjnie następujące wyróżnienia.

Tytuł trenera roku otrzymał Aleksander Wierietelny. Drużyną roku została polska reprezentacja  Żużlowców. Za najlepszą imprezę masową roku o charakterze sportowym uznano Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Tytuł Gospodarza Roku Imprez Sportowych przyznano miastu Bydgoszcz, a statuetka za Odkrycie Roku powędrowała do Adriana Zielińskiego. Superchampiony za dorobek sportowy trafiły w ręce Karola  Bieleckiego i Leszka Blanika. W nowej kategorii animatora sportu amatorskiego statuetkę odebrał Tomasz Zabielski.

Gala Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski odbyła się w Teatrze Polskim i transmitowana była przez TVP1. Po uroczystości goście tradycyjnie świętowali na Balu Mistrzów Sportu w warszawskim hotelu Hilton.

Plebiscyt Przeglądu Sportowego organizowany jest od 1926 roku, a jego pierwszą edycję wygrał Wacław Kuchar. Plebiscytu nie organizowano w latach1939 – 1947, a najlepszych w 1953 roku grono redakcyjnych ekspertów wybrało dopiero w 1989 roku. Poza tą wyjątkową sytuacją, wszystko jest w rękach czytelników. To oni głosując za pomocą kuponów – a w ostatnich latach również poprzez internet i sms – wybierają 10 Najlepszych Sportowców Roku.

Zwycięzcą 75. Plebiscytu została tegoroczna laureatka – Justyna Kowalczyk.

Laureaci 76. Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Roku:

1. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)

2. Tomasz Gollob (żużel)

3. Adam Małysz (skoki narciarskie)

4. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)

5. Tomasz Adamek (boks)

6. Sławomir Szmal (piłka ręczna)

7. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)

8. Tomasz Majewski (lekkoatletyka)

9. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)

10. Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Caruś (łyżwiarstwo szybkie)

 
Źródło: PR

No posts found