Festiwal Birofilia 2014 – największe świeto piwoszy

Wydarzenie, którego głównym sponsorem jest Grupa Żywiec, jest dziś największym festiwalem piwnym w Europie. W zeszłym roku ponad 500 różnych piw spróbowało w Żywcu niemal 6 tysięcy gości.

Jedną z głównych atrakcji Festiwalu będzie jak co roku Aleja Piw Świata, gdzie w tym roku będzie można spróbować ponad 600 marek piw.

CIEKAWOSTKA: Bezdyskusyjnym królem degustacji z pewnością jest Samuel Adams’ Utopias, jedno z najdroższych piw świata. Koszt butelki to aż 1500 zł.

Co roku podczas Festiwalu organizowany jest Konkurs Piw Domowych – w tym roku odbędzie się XII edycja. W zeszłym roku na konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zgłosili oni rekordową liczbę 432 uwarzonych przez siebie piw. W tym roku znowu powalczą o laury w 10 stylach piwnych. Najlepsze piwo domowe otrzyma tytuł Grand Championa Birofilia 2014, by dokładnie 6 grudnia już z imieniem, nazwiskiem i podpisem piwowara na etykiecie znaleźć się na  sklepowych półkach w całej Polsce. W jury konkursu zasiądą największe piwowarskie autorytety z Polski i zagranicy. Jednym z jurorów tegorocznej edycji będzie Stan Hieronymus, amerykański dziennikarz, ekspert i piwowar domowy z ponad 20-letnim stażem. Jego książki o warzeniu piwa to lektura obowiązkowa piwowarów domowych w Stanach Zjednoczonych.

Festiwalowi Birofilia 2014 towarzyszą dodatkowe działania promujące kulturę piwną. Na facebookowym profilu Festiwalu przygotowano konkurs dla wszystkich wielbicieli piwa, którzy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat łączenia piwa z odpowiednim jedzeniem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – zaproszenia na Festiwal i specjalne warsztaty z foodpairingu, zestawy do profesjonalnego testowania piwa oraz oryginalne szklanki z logo Grand Championa Birofilia 2013.

 

Strona Festiwalu: http://festiwal-birofilia.pl/

Biuro prasowe i zdjęcia: http://festiwal-birofilia.pl/festiwal-birofilia-2013-8.html

FP Festiwalu i konkurs: https://www.facebook.com/FestiwalBirofilia?fref=ts

 
PR

 

No posts found