Fajne pomysły na imprezę integracyjną

Na początek słowo komentarza, ponieważ piszemy tutaj o fajnych imprezach integracyjnych, co w przypadku niektórych firm może wydawać się trochę za bardzo frywolne. Nie należy jednak tak na to patrzeć, bo nawet jeśli bardzo poważny instytut organizuje dla swoich pracowników dowolnego rodzaju imprezę integracyjną, musi on zadbać przede wszystkim o to, by była ona fajna – inaczej nie będzie na niej żadnej integracji.

Fajny pomysł na imprezę może mieć bardzo wiele twarzy. Jednym z nich może być na przykład wynajem sceny mobilnej – ostatnio coraz bardziej popularne i bardziej dostępne przedsięwzięcie. Mimo nie wielkiej konkurencji na rynku, cena takiej zachcianki jest transparentna do zapotrzebowania, a jak nazwa wskazuje, sceny mobilne łatwo się przewozi, bez żadnych problemów instaluje, a wszystko przebiega szybko i sprawnie. Dzięki takiej estradzie można skupić uwagę na ważnych postaciach, rzucić coś na scenę dosłownie i w przenośni, albo po prostu zaprosić jakiś porządny zespół muzyczny i zorganizować ekipie zabawę z prawdziwego zdarzenia. Sprawdza się to idealnie zwłaszcza wtedy, kiedy w firmie pracuje więcej osób. Osoby pracujące przy gospodarowaniu kapitałem ludzkim w większych firmach dobrze wiedzą te, że im więcej ludzi, tym trudniej o dobre pomysły.

W mniejszych firmach jest łatwiej, bo dla niewielkiej grupy ludzi można organizować mniej więcej takie same imprezy, jak dla większej grupy przyjaciół. Świetny, sprawdzonym i ciągle popularnym sposobem jest specjalny poligon paintballowy, na którym można postrzelać do nielubianego kolegi, albo po prostu budować taktykę współpracy ze współpracownikami, szukać naturalnych przywódców, co ciekawe w tego typu zabawy nie bawią się już tylko faceci, bo i duża część pań lubi takie wyzwania. Wspólną przygodę można przeżyć w czasie wspólnego spływu – tak zwanego raftingu – po rwącej rzece, gdzie bez właściwej współpracy wszyscy będą mokrzy (i tak będą, ale zawsze można dać tą nadzieje). Takie rzeczy naprawdę spajają wszystkich, a wysiłek włożony zawsze ubogaca. Jeśli nie lubimy żadnych specjalnie intensywnych wrażeń, możemy zorganizować grillowe imprezy integracyjne, których głównym elementem będzie po prostu kiełbaska, popijanie chłodnego piwka z beczki, rozmowy bez krawata i cieszenie się świeżym powietrzem rodzinami lub bez nich.

A czy wy macie jakieś inne pomysły? A może byliście na jakieś imprezie integracyjnej? Podzielcie się swoimi opiniami na temat tego typu przedsięwzięć.

 

ADVER

No posts found