eSKY.pl apeluje: Bądź aktywny wiosną!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami! W słoneczne dni czujemy ją mocno. Ptaki świergoczą, na drzewach pojawiają się pąki. A co z naszą kondycją? Po kilku zimowych miesiącach mamy większe problemy z wejściem z zakupami na czwarte piętro i z biegiem do autobusu. Warto pomyśleć o tym, by wiosenny wyjazd był połączeniem relaksu i pewnej aktywności fizycznej. Może rower? Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl ma kilka propozycji dla mniej lub bardziej zaawansowanych cyklistów.

Holandia

Stolica Holandii to propozycja dla tych, którzy mają ochotę na wyjazd aktywny, ale też spragnieni są miejskiego życia, rozrywki i kultury. Amsterdam jest miastem miliona rowerów, jego mieszkańcy zgodnie uznali, że jednoślady nie tylko są ekologiczne – a to przecież bardzo modne, ale także sprawiają, że poruszanie się po mieście jest dużo łatwiejsze. Statystyki mówią, że na 750 tys. mieszkańców przypada 600 tys. rowerów! Nic dziwnego! Chyba żadne inne europejskie miasto nie jest tak przychylne cyklistom – przy większości ulic biegną ścieżki rowerowe, istnieje osobna sygnalizacja, a rowerzysta prawie zawsze ma pierwszeństwo. Amatorzy rowerowego zwiedzania miasta nie muszą martwić się, jak przewieźć jednoślad do Holandii. Mogą lecieć samolotem – bilet lotniczy zakupiony za poprzez stronę eSKY.pl kosztuje od 470 zł, tu też można zarezerwować hotel przykładowo noc w hotelu Hotel Sander Amsterdam to cena od 270 zł – a na miejscu wynająć rower – popularną wypożyczalnią jest  Orangebike, Rentals & Tours. Posiada ona dwa dogodnie położone punkty, w pobliżu Dam Square i Centraal Station. Do wyboru jest kilka rodzajów rowerów, ceny wahają sie pomiędzy €8,50 a €12,50 za dzień. W jej ofercie jest także rowerowe zwiedzanie miasta w towarzystwie przewodnika, który gwarantuje, że o pokazywanych przez niego miejscach, nie można przeczytać w żadnej książce. Amatorzy samodzielnych wycieczek mogą obrać jedną ze ścieżek położonych wzdłuż XVII wiecznych kanałów i wyruszyć na poszukiwanie Pałacu Królewskiego, Qude Kerk, Placu Dam z National Monument, Giełdy Diamentów, Dzielnicy Czerwonych Latarni, targu kwiatowego, domów: Anny Frank i Rembrandta van Rijn. Szerokiej drogi…
 
Dania

To państwo jest rajem rowerzystów! Zacznijmy od stolicy… Jednośladem porusza się tu, co prawda, nie 75 proc. mieszkańców – jak w Amsterdamie, a 36 proc., ale władze miasta postawiły sobie ambitny cel, by do 2015 roku uczynić z Kopenhagi najlepsze miasto rowerowe na świecie. Od kilku lat ogromne fundusze przeznaczane są na: parkingi rowerowe, zielone ścieżki, trasy oraz poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Prawdopodobnie dlatego w 2007 roku Kopenhaga, jako pierwsze miasto na świecie, otrzymała tytuł „Rowerowego Miasta” nadawany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). W tym roku Kopenhaga również jest nobilitowana – to tu we wrześniu odbędą się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Wypożyczenie roweru jest jeszcze łatwiejsze niż  w Amsterdamie! Jednoślady są powszechnie dostępne, wystarczy zapłacić 20 DKK kaucji zwrotnej i wyruszyć na przejażdżkę. Stacji rowerowych, w których można zostawić lub wypożyczyć dwukołowca, jest w mieście ponad sto. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zakupić bilet do Kopenhagi, zarezerwować tam pobyt w hotelu – na stronie Internetowego Centrum Podróży eSKY.pl bilet kosztuje od 550 PLN, a pokój w hotelu od 350 zł – i  wyruszyć na przejażdżkę rowerową po stolicy Danii! Kopenhagę łączy szlak rowerowy z inną europejską metropolią – Berlinem. Liczy on ponad 600 km i pozwala na poznanie zarówno atrakcji dwóch wielkich miast, jak i różnorodnych, malowniczych krajobrazów wzdłuż wschodniego wybrzeża Zelandii i równin północnych Niemiec.

Niemcy

W przypadku tego państwa warto wyjechać poza stolicę – warunki do jazdy na rowerze nie są tu tak dobre jak w Amsterdamie i Kopenhadze. Miłośnicy dwóch kółek i tak wolą krajobrazy wiejskie od miejskich! Polecamy trzy wyjątkowo urokliwe niemieckie trasy. Pierwsza to Romantische Strasse – najstarsza i najbardziej popularna ścieżka. Wiedzie od miasta Wurzburg aż do znajdującego się kilkaset kilometrów dalej Fussen. Prowadzi nad Menem i przez Alpy, nie brakuje na niej atrakcji turystycznych. Podzielono ją na 10 etapów. Kolejna nosi nazwę Wellness – Rodroute ma blisko 500 km długości i znajduje się w niemieckim landzie Pn. Nadrenii – Westfalii. Prowadzi przez przepiękne krajobrazy Teutoburskiego Lasu, historyczne miasteczka i westfalskie wioski. Obejmuje  około 32 miejscowości, podzielono ją na 11 etapów, poczynając od miejscowości Minden. Na koniec zachęcamy do przejechania Friesische Muhlentour, trasy na której można zobaczyć więcej wiatraków niż w Holandii! Wszystkie są utrzymane w stylu wschodnio-fryzyjskim, w ich wnętrzach urządzono muzea, herbaciarnie, kawiarnie. Zaleca się pokonywanie tego szlaku zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Po męczącym dniu na rowerze, warto mieć zarezerwowane przytulne miejsce w hotelu, by móc wypocząć i mieć siły do przejechania kolejnych kilkudziesięciu kilometrów. Chcąc zarezerwować hotel wystarczy odwiedzić stronę: http://www.esky.pl/hotele.

***
Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl (www.esky.pl) to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów internetowych sprzedających produkty turystyczne. Prowadzony jest przez spółkę eSKY Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu. Poprzez stronę internetową oraz telefoniczne biuro obsługi klienta, eSKY.pl umożliwia łatwy i wygodny zakup ofert biur podróży, biletu lotniczego, rezerwację miejsca w hotelu oraz wykupienie ubezpieczenia turystycznego. eSKY.pl to najnowocześniejsza technologia wyszukiwania oraz wysokiej jakości obsługa klienta. eSKY.pl jest członkiem elitarnej grupy agentów International Air Transport Association (IATA). Partnerem eSKY.pl jest wiodące na świecie internetowe biuro podróży Expedia Inc.

Źródło: PR

Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Jak wybrać odpowiednią pojemność plecaka turystycznego?
Podróżowanie to pasja, która pozwala nam odkrywać nowe miejsca, poznawać różne kultury i tworzyć niezapomniane...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...