Elementarz lawinowy – prelekcja w MOKO

17 stycznia 2013 r. o godz. 19.15 licencjonowany przewodnik górski i terenowy, z uprawnieniami Międzynarodowego Przewodnika Górskiego UIMLA, Sebastian Fijak, przedstawi w sklepie MOKO prelekcję dotyczącą lawin.

Zaczniemy od tego co to detektor i dlaczego piszczy jak mikrofalówka pełna pop-cornu, przejdziemy do programu “panie kierownik, szufla się złamała – to oprzyj się o betoniarkę!” oraz skok o tyczce (sondzie) do tematu, dlaczego Recco najlepsze jest do odnajdywania naszego plecaka lub teściowej.

Wystrzelimy kilka poduszek powietrznych na dobry sen i w końcu po łyku świeżego powietrza z Avalunga zagramy piłką lawinową mecz roku;) Na podsumowanie – urządzenie elektryczne najlepiej działa włączone do prądu, czyli jak tego wszystkiego używać.

1. Różne rodzaje detektorów – i za, i przeciw.

2. Sondy, łopaty – czyli dlaczego trójca lawinowa działa tylko razem.

3. Avalung – jak wydłużyć swój żywot pod lawiną.

4. Co najmniej 2-3 rodzaje plecaków lawinowych – wystrzelimy z pomocą publiki.

5. Piłka lawinowa i inne gadżety.

 

Podczas prelekcji do wygrania będą trzy książki “Lawinowe ABC” Milana Lizucha i książka “Świat Babiej Góry” wyd. BgPN od organizatora kursów lawinowych lawiny.com oraz plecak Vault 24 marki The North Face od sklepu MOKO. Dodatkowo osoby, które wylosują nagrody, mogą liczyć na duże zniżki na kursy lawinowe “Lawiny.com – poznaj śnieg”.

Miejsce wydarzenia: sklep MOKO, ul. Zyblikiewicza 2 (obok domu Turysty PTTK), 31-029 Kraków.

Data: 17 stycznia 2013 r. o godz. 19.15

Więcej informacji: www.e-moko.pl

 

Lawiny nawet gdy śniegu mało.
Właśnie rozpoczął się czas ferii w Polsce, a z nim czas wypraw dzieci i młodzieży szkolnej, a także studentów...