Dwa nowe, hybrydowe promy Scandlines: “Berlin” i “Copenhagen” rozpoczęły regularne rejsy

Od 5 lutego br. linie Scandlines wprowadziły na trasie z Rostock do Gedser dwa nowoczesne promy hybrydowe „Berlin” i „Copenhagen”. W ten sposób przewoźnik podwoił swoje zdolności transportowe na najkrótszej trasie Morza Baltyckiego – z Niemiec do Skandynawii. Dla podróżujących z Polski jest to najszybszy sposób na dotarcie do Danii i Szwecji– rejs z Rostock do Gedser trwa 1 godzinę i 45 minut.

Każdy z dwóch, nowych promów może przewieźć do 460 samochodów i 1300 pasażerów (o 300 więcej niż dotychczas) na nowoczesnym, przestronnym pokładzie, z obiektami dla podróżnych zaprojektowanymi w stylu skandynawskim. Jest to zupełnie nowe doświadczenie dla pasażerów – zarówno pod względem komfortu podróży, jak i doznań estetycznych. Dzięki wymianie floty Scandlines oferuje najwyższą częstotliwość rejsów z

Rostocku do Skandynawii – promy pomiędzy Rostock a Gedser kursują 21 razy codziennie.

Uruchomieniem promów hybrydowych Scandlines zakończył w wyznaczonym terminie pierwszy etap wizji zerowego poziomu emisji. Wyposażone w napęd diesla połączonego z mocą baterii promy„Berlin” i „Copenhagen” spełniają wyśrubowane normy środowiskowe. Dzięki hybrydowemu rozwiązaniu cała flota przewoźnika, obsługująca trasy Rostock-Gedser i Puttgarden-Rødby jest w pełni ekologiczna.

Czas załadunku i przyjęcia pasażerów w porcie w Rostocku, pomimo podwojonej pojemności trwa tylko 15 minut, a podróżujący mają stworzone warunki do wygodniejszego wejścia na pokład. Również wszystkie ważne usługi zlokalizowane są na pokładzie który zapewnia optymalny dostęp do pokładu pojazdu. Na nowych promach można zarezerwować atrakcyjne miejsca dla określonej ilości osób – to duży plus dla grup, na przykład podróżujących autobusami, które chcą spędzić czas razem podczas przeprawy.

Na pokładzie Scandlines podróżni w każdym wieku znajdą dla siebie odpowiednie atrakcje: zakupy w pokładowych sklepach, perfumeriach oferujących produkty renomowanych marek w atrakcyjnych cenach, czy skosztowanie specjałów kulinarnych z Niemiec i Skandynawii. Stolik w restauracji i menu można zamówić już podczas rezerwacji biletu na prom online.

Przeprawa promem hybrydowym Scandlines to świetny pomysł na krótkie wycieczki dla Polaków, zwłaszcza z północy kraju. W ciągu zaledwie godziny i czterdziestu pięciu minut w komfortowych warunkach można przeprawić się z Rostocku do duńskiego Gedser, skąd w niedługim czasie dotrzemy do największych atrakcji tego kraju. takich jak klify wyspy Møn czy muzeum Lolland-Falster. Wyspy Morza Bałtyckiego są idealnym miejscem na krótki wypoczynek z dziećmi, a duńska Riviera, z 230 km linii brzegowej w północnej części wyspy Zelandia jest najlepszym pomysłem a spontaniczne wakacje. W głąb kraju znajdują się jedne z najbardziej imponujących zamków w Danii, a piękne miasta: duńską Kopenhagę i szwedzkie Malmö dzieli zaledwie krótka przeprawa przez most nad Sundem.

Scandlines oferuje nie tylko komfortową podróż do Danii, ale także do Szwecji, w dwóch opcjach biletów łączonych: na przeprawę z Puttgarden do Rødby lub z Rostocku do Gedser i przejazd mostem nad Sundem lub, na tych samych trasach – w połączeniu z biletem z Helsingor do Helsingborg w Szwecji.

Nowe, komfortowe dla pasażerów i przyjazne dla środowiska, promy hybrydowe wykonane w skandynawskim stylu stanowią kamień milowy w rozwoju floty na trasie Rostock-Gedser armatora Scandlines. “Berlin” i “Copenhagen” tworzą największą flotę hybrydowych promów na świecie, w których tradycyjny diesel jest zasilany z akumulatora.

W ostatnich latach firma Scandlines zainwestowała ponad 140 milionów euro w rozwój floty.

Więcej informacji na temat nowych promów jest udostępnionych na www.scandlines.pl

Artykuł sponsorowany

Rejsy do Szwecji ze Stena Line
Przy okazji wyjazdu na polskie wybrzeże możemy skorzystać z jeszcze jednej bardzo ciekawej atrakcji ?...
Rejsy do Szwecji ze Stena Line
Przy okazji wyjazdu na polskie wybrzeże możemy skorzystać z jeszcze jednej bardzo ciekawej atrakcji ?...