Dokąd po złoto?

Wygląda na to, że mamy nową gorączkę złota.

gold.bars.JPG

Ceny tego drogocennego kruszcu biły ostatnio światowe rekordy, osiągając w zeszłym tygodniu ponad 1200 dolarów za uncję. Firmy w stylu WeBuyAnyGold (kropka com) są gotowe przetopić każdą waszą biżuterię. Poszukiwacze złota ruszają w kierunku złotonośnych rzek, wskutek czego znacznie wzrosła sprzedaż mis do płukania złota.

Dołącz do masowej gorączki złota: Skyscanner prezentuje 10 złotodajnych destynacji turystycznych

Wat Traimit, Świątynia Złotego Buddy, Bangkok, Tajlandia

Cały Buddyzm i wszystko, co z nim związane błyszczy, skrzy się i połyskuje. Posąg Buddy w świątyni  Wat Traimit jest, nie tylko największym złotym Buddą, ale także największym na świecie posągiem wykonanym w całości ze złota. Ważącą prawie 5,5 tony i wysoką na 3 m statuę uwięziono na dwa stulecia w gipsowej formie, aby zataić jej prawdziwą wartość podczas okupacji birmańskiej. Obecnie turyści mogą podziwiać pełen blasku posąg w tej najczęściej odwiedzanej świątyni w Bangkoku. Znajdź tanie loty do Bangkoku.

Kinkaku-ji, Świątynia Złotego Pawilonu, Kyoto, Japonia

Nie wszystko złoto, co się świeci. Ale Kinkaku-ji świeci się z pewnością. Jako jedna z najcenniejszych japońskich świątyń, powinna być porządnie chroniona, niestety nie jest. Spłonęła już dwa razy (raz podpalił ją szalony mnich) i stąd obecny wygląd świątyni jest skutkiem rekonstrukcji z 1955 roku. Jednakże ta trzykondygnacyjna japońska świątynia, pokryta błyszczącą warstwą złota, jest jedną z atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Znajdź tanie loty do Japonii.

Złota Świątynia, Amritsar, Indie

Złota Świątynia, uznawana za miejsce tchnące „wysublimowanym spokojem” i zachwycające „zdumiewającą pięknością”, jest zdecydowanie warte polecenia turystom, którzy chcą nacieszyć oczy widokiem złota. Świątynia, otoczona dużym sztucznym jeziorem, zasilanym wodą ze świętego źródła, roztacza złoty blask obdarzając świętymi promieniami pielgrzymów i turystów. Amritsar jest najświętszym miejscem kultu Sikhów i jedną z najbardziej popularnych indyjskich destynacji turystycznych. Znajdź tanie loty do Indii.

Klejnoty Koronne JKM, Londyn, Wielka Brytania

W Tower of London można obejrzeć skarbiec Jej Królewskiej Mości: klejnoty koronacyjne, pierścienie, błyskotki z litego złota, miecze. Od kiedy w 1671 Irlandczyk pułkownik Blood o mało co nie okradł skarbca, jest on chroniony przez uzbrojonych strażników. Zwiedzający mogą podziwiać tę bezcenną kolekcję będącą symbolem brytyjskiej monarchii, której wiele innych symboli straciło blask. Znajdź tanie loty do Londynu.

gold.pan.JPGŚwiatowe Zawody w Płukaniu Złota, Zlate Hory, Czechy

Zawody w płukaniu złota odbywają się na całym świecie, ale właśnie w tym małym czeskim miasteczku, Zlatych Horach, w przyszłym roku odbędą się światowe zawody o tytuł Mistrza Świata w Płukaniu Złota 2010. Zawodnicy mają za zadanie jak najszybciej wypłukać, za pomocą specjalnej misy, drobinki złota ukryte w piasku dostarczonym przez organizatorów.  Znajdź tanie loty do Pragi.

Most Golden Gate (Złote Wrota), San Francisco, Stany Zjednoczone

Most Golden Gate nie jest, wbrew angielskiej nazwie złoty, ale to najbardziej charakterystyczna konstrukcja kojarzona ze Stanami Zjednoczonymi. Przecinający cieśninę Golden Gate (łączącą Zatokę San Francisco z Oceanem Spokojnym) jest najdłuższym wiszącym mostem na świecie – liczy 2737 metrów długości. Nosi także niesławne miano najbardziej popularnego miejsca do popełnienia samobójstwa. Most, pomalowany na pomarańczowo, w wieczornym świetle lamp wygląda jak złoty. Znajdż tanie loty do San Francisco.

Kopalnia Złota Kromdraai, Johannesburg, RPA

Przez ponad 100 lat RPA szczyciła się tytułem największego producenta złota na świecie (jednakże ostatnio Chiny skradły jej tytuł ). Obecnie mimo drugiego miejsca na świecie, kraj  ten jest nadal kojarzony z kopalniami złota. Niedaleko Johannesburga znajduje się udostępniona do zwiedzania kopalnia Kromdraai, gdzie po zejściu pod ziemię, głęboko w sercu góry można poznać tajniki tradycyjnych metod pozyskiwania złotego kruszcu. Znajdź tanie loty do Johannesburga.

Wystawa Skarbów Tutenhamona, Dorchester, Wielka Brytania

Wszyscy królowie uwielbiają złoto, ale starożytni faraonowie kochali je jeszcze bardziej niż Król Midas. Do tego stopnia, że nawet ich trumny były wykonane ze złota, żeby mogli być otoczeni złotem po wieczne czasy. Albo do momentu, kiedy jakiś ciekawski archeolog wydobędzie znalezisko na światło dzienne. Niech będzie przeklęty! Wystawa Skarbów Tutenhamona, wędrująca po świecie, jest obecnie do obejrzenia w Dorchester (Anglia). Podziwiać można na niej wspaniałe, złote wyposażenie grobu młodego króla, Tutenhamona (którego wiele elementów to repliki), m.in. Złotą Maskę Tutenhamona, Głowa Bogini Hathor i liczne złote figurki przedstawiające młodego faraona. Znajdź  tanie loty do Wielkiej Brytanii.

Gold Coast, Australia

Gold Cost – miasto położone w południowo-wschodniej części stanu Queensland jest znane i popularne dzięki subtropikalnemu klimatowi, świetnym ośrodkom dla surferów i wspaniałym plażom. To australijskie miasto przyciąga każdego roku 10 milionów turystów. Jest także trzecim co do wielkości ośrodkiem w Australii, w którym powstają znane produkcje filmowe. Znajdż tanie loty do Gold Coast.

singapore.limo.JPGMilionerzy ze złotymi kartami, Singapur

Singapur jest najlepszym miejscem na znalezienie milionera/milionerki ze złotymi kartami w kieszeni. Według raportu Boston Consulting Group to właśnie Singapur jest miastem o największej liczbie milionerów na świecie, 8,5 proc. gospodarstw domowych ma na koncie ponad 1 milion dolarów. Następne na liście najbogatszych miast są: Nowy Jork, Londyn i Tokio. Znajdź tanie loty do Singapuru.

 

 Źródło:

 

Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Jak wybrać odpowiednią pojemność plecaka turystycznego?
Podróżowanie to pasja, która pozwala nam odkrywać nowe miejsca, poznawać różne kultury i tworzyć niezapomniane...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...