Dodatkowe połączenia transportowe sprzyjają podróżowaniu Polaków do Estonii

W porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym, w okresie od stycznia do kwietnia 2010 r., liczba Polaków podróżujących do Estonii wzrosła o 8%.  Zgodnie z danymi biura Statistics Estonia, w ciągu pierwszych czterech miesięcy spędziliśmy w Estonii łącznie 6 500 nocy. Bliskość geograficzna oraz coraz doskonalsze połączenia transportowe z pewnością sprzyjać będą w najbliższym czasie jeszcze częstszym podróżom Polaków do Estonii.

Bezpośrednia linia lotnicza pomiędzy Tallinem a Warszawą, która została przerwana w maju 2008 r. i wznowiona w maju tego roku, oferuje polskim turystom szybką i wygodną podróż z Polski do Estonii. Codzienne loty obsługiwane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Według Tarmo Mutso, Dyrektora Centrum Rozwoju Turystyki Estońskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości, wznowione połączenie lotnicze pomiędzy WarszawąTallinem zwiększy liczbę podróży Polaków do Estonii. „W 2008 roku, gdy pomiędzy WarszawąTallinem istniał ruch lotniczy, odwiedziło nas ok. 21 tysięcy polskich turystów, co stanowi o ok. 34% więcej podróżnych niż w 2009 roku, gdy pomiędzy tymi dwiema stolicami połączenia lotniczego nie było“ – wyjaśnia Mutso. Jego zdaniem zainteresowanie Polaków Estonią jako destynacją turystyczną już w tej chwili jest znaczne, a wznowiona linia lotnicza z pewnością podniesie liczbę turystów w najbliższym czasie przynajmniej do poziomu z 2008 roku. „Istnienie połączenia lotniczego na pewno czyni podróżowanie Polaków do Estonii bardziej komfortowym i szybszym, zwłaszcza, że często podróż lądowa jest rozwiązaniem zbyt czasochłonnym“ – podkreśla Mutso.

Według Tarmo Mutso w najbliższych latach prawdopodobne jest też uruchomienie drugiego połączenia transportowego łączącego te dwa miasta. „Minister Gospodarki i Komunikacji Estonii rokuje nadzieje, że w najbliższych latach powstanie realna możliwość uruchomienia połączenia kolejowego pomiędzy Warszawą a Tallinem, w które państwo estońskie już zainwestowało oraz będzie inwestowało pieniądze w przyszłości“ – mówi Mutso. Jego zdaniem połączenie to w istotny sposób ożywi gospodarkę turystyczną obydwu państw.

Według badania przeprowadzonego wśród polskich turystów przez Centrum Rozwoju Turystyki Estońskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości, Estonia jako destynacja turystyczna cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Polski. Wizerunek Estonii w Polsce jest pozytywny, a ponad połowa z podróży planowana jest samodzielnie. Najbardziej popularne regiony turystyczne to Tallin, Estonia Północna, Pärnu, Estonia Zachodnia, Tartu i Estonia Południowa. Zdecydowana większość polskich turystów przybywa do Estonii samochodem lub autokarem, podróżując przez Łotwę i Litwę.

Zobacz więcej:

Wypoczynek w Estonii:       http://www.visitestonia.com/en

Egipt, kraina wiecznych tajemnic i niezwykłych przygód!
Egipt, ten starożytny kraj położony w sercu Bliskiego Wschodu, od zawsze fascynował i przyciągał podróżników...
Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Hotel czy apartament: co lepiej wybrać na nocleg?
Wybór noclegu to nie tylko kwestia czterech ścian i dachu. Warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować...
Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
Hotel nad morzem z basenem krytym
Jeżeli marzysz o wypoczynku w miejscu, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, hotele w miejscowościach...
Babski wypad nad morze z przyjaciółkami
Zapomnijcie o rutynowych weekendach i monotonnych spotkaniach w kawiarniach. Wyobraźcie sobie miejsce,...